17:08:33 / 14.10.2019 
Vali Demirtaş, kaymakamlarla buluştu   |   Tarihi hastanenin kitabesine klima   |   Eskort sitesinden bulduğu kadınları gasp etti   |   Suç örgütü polisi şehit etmiş!   |   Adana'ya yakışmaya liste   |   Kayıp şahsın cesedi bulundu   |   Un çuvalından kaçak sigara çıktı   |   Ceyhan'da HDP'ye terör operasyonu   |   Kayıp şahıs her yerde aranıyor   |   Asayişten suçlulara şafak baskını   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
Adana'da evleri su bastı
İşte Adana'nın milletvekilleri
Dolmuşta feci ölüm
MHP yeni adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
Erdoğan, Adanalılara seslendi
Adanalılar bu binaya çözüm istiyor
 ÇOK YORUMLANAN
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
ASKİ'de işten çıkartmalar tartışılıyor
Sözlü yaklaşan seçimleri değerlendirdi

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
'MAZOT HIRSIZLARINI YAKALATTIK'
02.05.2019

Karalar, aylarca işçiye maaş ödenmeyen belediyede ilk etapta bankamatikçileri çıkaracaklarını söyledi.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, aylarca işçiye maaş ödenmeyen belediyede ilk etapta bankamatikçileri çıkaracaklarını söyledi.
 
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde sahada çalışarak seçim başarısı elde edilmesine katkı sağlayan isimler ve CHP’nin emektarlarıyla Sular VIP Salonu’nda bir araya geldi.

Gençlere tecrübe olması açısından siyasete girişi ve belediye başkanlığına uzanan yolda yaşadıklarını anlatan Zeydan Karalar, amacının Zeydan Karalar isminin değil, insancıl, adaletli ve eşitlikçi anlayışın ilerlemesini sağlamak olduğunu belirtti.

"Herkesin başkanı olmayı başarabilmeliyim"
Seçim sürecinde emek veren insanların taleplerinin bulunmasının doğal olduğunu belirten Başkan Zeydan Karalar, “Seçildikten sonra artık sadece sizin için emek harcayanların başkanı olmuyorsunuz. Sadece size oy verenlerin de başkanı olmuyorsunuz. Size oy vermeyenlerin de başkanı olmayı başarırsanız ancak Büyükşehir Belediye Başkanı olabilirsiniz. Seyhan’da bu zihniyetle çalıştık. Her kesimden insanla birlikte çaba gösterdik. Yaptığımız işlerin büyük kısmını doğru yapmasaydık bugün bu başarıyı elde edemezdik. Bu ülkenin kurtuluşu da bizim elimizde, başkasının değil. Yanlış, eksik yapma şansımız yok” dedi.

"İşimiz halkımızın parasını yedirtmemektir"
Seçim sürecinde kendisine destek veren insanların talepte bulunma hakkı olduğunu ancak mevcut durumda bunları karşılama yeterliliğinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Zeydan Karalar, “Bizim işimiz hırsızları engellemektir, bizim işimiz hırsızları çalıştırmamaktır, bizim işimiz sizin paranızı yedirmemektir. Yetimin hakkını kimseye yedirmemektir.
Borçtan çok bahsettiğimi, şikayet ettiğimi söyleyenler var. Ben şikayet etmem ama kamuoyunun bu borcu bilmesi gerek. Adanalı, nasıl bir tabloyla karşı karşıya olduğumuzu bilmeli. Borcun büyüklüğü beni ürkütüyor ama daha ürkütücü bir tablo gelir gider arasında her ay 60 milyon liralık açık bulunması. ‘Zeydan Karalar yapar’ deniyor. Hepiniz benim canımsınız ama şimdi bana söyleyin ben ne yapacağım? Her birinizin taleplerini karşılamak isterim ama durum böyle. İlk etapta belediyede bankamatikçileri çıkaracağız. Aylarca işçiye maaş ödenmedi bu belediyede geçmişte. Arkadaşlarımın bana yapacağı en büyük iyilik bir an önce bütün enerjimi çalışmaya harcamamı sağlamaktır. Kan kaybını durdurmak için çalışıyoruz. Benim işe 1 saat geç başlamam, Adana’ya çok şey kaybettiriyor. Ziyaretlerden şikayetçi değilim ama başımızı kaldırmamız, çalışabilmemiz için buna son verilmesi gerekiyor. Belediyenin her ay 60 milyon lira açığı bulunduğu bir tabloda yeni işçi alımı yaparsak bunu kamuoyuna anlatamayız. ‘Çalıştık, çocuğumuzu işe aldıralım’ talebi yanlış değil fakat uygulamada mümkün değil” diye konuştu.

"Hedefimiz Adana’yı, laik, demokratik Türkiye’yi kurtarmak"
Adana’da, İstanbul’da, Ankara’da ve seçimi kazandıkları her şehirde belediyelerin başarılı bir dönem geçirmek zorunda olduğunu belirten Başkan Zeydan Karalar, “Biz 82 milyonun gözünde başarılı olmak zorundayız. Sadece işe aldıklarımızı mutlu edemeyiz. Türkiye’yi kaostan çıkartacak kadrolar biziz. Size karşı sorumluluklarım var ama 2 buçuk milyon Adanalıya karşı başarılı olmak gibi de bir sorumluluğumuz var. Başarılı olursak genel seçimde CHP başarılı olur.
Yakın zamanda temel kadrolar hariç kimseyi işe alamam. Alırsam doğru yapmış olmam. Belki bu topluluğu bir daha uzun süre göremeyeceğiz. Birbirimizi iyi anlamamız ve yardımcı olmamız, birbirimize güvenmemiz gerekiyor. Bizim hedefimiz Adana’yı kurtarma hedefidir. Bizim hedefimiz laik demokratik Türkiye’yi kurtarma hedefidir. Bu bireysel taleplerimizin çok çok ötesindedir. Şimdi hükümet olduğumuzu düşünün. Ne diyor genel başkanımız ‘350 bin öğretmeni atayacağım’ diyor. Bizi temelden kurtaracak olan iktidar olmamızdır ve bunun yolu da belediyelerin başarılı olmasıdır. Ölünceye kadar birlikteyiz, ben hiç bir zaman sizden kaçmam ama benim çok çalışmam gerek” dedi.
 
AKKAPI MAHALLESİNDE VATANDAŞLARLA BULUŞTU
Başkan Zeydan Karalar, Şeyh Cemil Nardalı Konağı önünde Akkapılılarla bir araya geldi. Karalar, ömrünün sonuna kadar Atatürk öğretilerine ve ilkelerine bağlı kalacağını, her kesimden oy aldıklarını ve zor şartlara rağmen hizmeti en iyi şekilde yapmak için çok çalışacaklarını söyledi.

Akkapılılara, yerel seçimlerde verdikleri destek için minnettarlıklarını ileten Başkan Zeydan Karalar, “Akkapı, Kurtuluş Mücadelesi’nde Adana’yı kurtaran bölgedir. Bizim Atatürkçülüğümüze laf etmeye çalışanlar oldu. Biz onların cevaplarını verdik. Dedik ki ‘Bizim nasıl Atatürkçü olduğumuzu, Kurtuluş Mücadelesi’nde neler yaptığımızı öğrenmek istiyorsanız, 5 Ocak’ta, Nardalı Konağı’nda, Adana’nın kurtuluşuyla ilgili bizim atalarımızın neler yaptığını, gelin bizden dinleyin.’ Dolayısıyla buna cevap veremediler. Seçim sürecinde de aynı yöntemle bizi yıpratma çabası içine girdiler. Biz onların diline uymadık. Bize atmadıkları iftira, yapmadıkları karalama kalmadı. Akif Ağabey de, ben de, çok net biçimde, esnemeden ve ömrümüzün sonuna kadar esnemeyecek biçimde, laik, demokratik, cumhuriyetçi ve Atatürkçü insanlarız. Mustafa Kemal Atatürk’ün ve ilkelerinin felsefesine tamamen bağlıyız” dedi.

"Daha önce CHP’ye oy vermemiş her kesimden oy aldık"
Seçim meydanlarında asla kirli bir dil kullanmadıklarını belirten Başkan Karalar, “Çünkü biz insanların barıştan ve kardeşlikten yana olmasını istiyoruz. Bu yıl 1 Mayıs yürüyüşünde, geçen yılın 3 katı insan vardı ve bütün renkler mevcuttu. Hiç kimse kimseye sen Alevi misin, Sünni misin, Türk müsün, Kürt müsün, hangi partidensin diye sormadı. Amaç aynı olunca, ortak paydada buluşunca insanlık çok kolay bütünleşir. İnsanların birbiriyle dertleri olmaz. Ceyhan’da bir konuşmamda HDP’nin oylarına herkesin talip olduğunu söyledim. ‘Binali Yıldırım da HDP’nin oylarına talip olduğunu söylemişti. Bu suç değil elbette. Ama o kardeşlerimiz bizden bir şey istemeden, bize şart koşmadan, pazarlık yapmadan oy vereceklerini söylüyorlar, biz suçlu oluyoruz. Böyle bir şey olur mu’ diye sordum. Biz artık bu memleketi bir ve birlikte, kardeşçe, kimsenin kimseden rahatsız olmadığı bir ülke haline getirmek zorundayız. Bu ülkenin çıkışı da budur. Bizim dilimiz de, bizim attığımız adımlar da böyle olduğu için, Akif Ağabey de, ben de, olağanüstü şekilde, daha önce CHP’ye oy vermemiş çok sayıda hemşehrimizden oy aldık. HDP’liden de oy aldık elbette ama AK Parti’den de, MHP’liden de çok oy aldık. 660 bin oy aldım ben. Hesap ortada”’ diye konuştu.

"Her koşulda hizmete devam"
İnsanların kendilerine güvendiğini ifade eden Başkan Zeydan Karalar, şöyle devam etti:
“Hemşehrilerimiz Adana’ya hizmet edeceğimize inanmış ve bize büyük çapta oy vermiş, makama getirmiş. Biz bunun kıymetini bilmek zorundayız. Tabii ki biz de insanız. Her attığımız adımın doğru olmasını kimse beklemesin. İnsan beşer şaşar. Biz de yanılacağız. Ama Allah şahittir, elimizden geldiği ölçüde kılı kırk yararız ve en az hatayla en iyi işi üretmeye çalışırız. Bunu yapmalıyız, bize yakışan budur. Eskiden Seyhan Belediye Başkanı buraya büyük çapta hizmet ediyordu, şimdi Sayhan’ın yeni belediye başkanı artırarak bu hizmetlerini yürütecek. Ama üzerine bir de Büyükşehir geldi. Akif Ağabey Büyükşehir’in şartlarını bildiği için, bizim de kıpırdayacak bir halimiz olmadığının farkında olduğu için diyor ki, ‘İki sene Seyhan’da biz seni taşıyacağız. İşi biz yapacağız.’ Çünkü Seyhan’ın şartları Büyükşehir’den daha iyi. Tabii ben 2 sene dayanamam, bırakamam Seyhan’ı tek başına. Büyükşehir’in şartlarını 3-5 ayda düzeltemem ama çok uzatmadan düzeltip, size hizmet etmem lazım.”

"Borç çok, sorumluluğumuz ağır"
Büyükşehir Belediyesi’nin borçlarıyla ilgili de bilgi veren Başkan Zeydan Karalar, “Büyükşehir’in eski parayla 4 katrilyon, yeni parayla 4 milyar lira borcu var. ASKİ’nin de eski parayla 923 trilyon, yeni parayla 923 milyon lira borcu mevcut. Hüseyin Sözlü 200 milyon borçla almış ASKİ’yi, 923 milyonla bize devretti. Büyükşehir’in borcu 1 milyar 796 milyon liraymış, 4 katrilyon borç bıraktı. 2014 bütçesi açık vermiyordu. Şimdi her ay 60 trilyon açık verir halde. Ben işçimin parasını nasıl ödeyeceğim, nereden bulacağım diye kafa patlatıyorum. Böyle bir tabloyla karşı karşıya bu kardeşiniz. Ben bunları anlatıyorum ya, ‘Sen yaparsın’ diyorlar. Bu güven onur verici, gurur verici ama çok büyük de sorumluluk yüklüyor bana. Demek ki yapmak zorundayım. Sizler benim kardeşlerimsiniz. Sizleri ne kadar içten sevdiğimi bilirsiniz. Eskisi kadar telefonlara bakma şansımız yok, eskisi kadar vatandaşla görüşme şansımız yok. Lütfen bunu başka şekilde anlamayın. Bizim sorumluluğumuz 10 kat arttı. Dolayısıyla daha çok çalışmak zorundayız.”

Mazot hırsızlarını yakalattık
Seyhan Belediye Başkanı olduğunda asfalt hırsızını yakalattığını vurgulayan Karalar, “Mazot hırsızı vardı hatırlarsınız değil mi? Aynısı Büyükşehirde de var. Mazot hırsızlarını yakalattım. Sadece telefonda görüşerek, sadece arkadaşları kabul edip onlara çay kahve ısmarlayarak bu işler olur mu, olamaz ebette. Onun için daha çok çalışacağız ve Seyhan Belediye Başkanı seçildiğimde olduğu gibi, ‘Sizin kardeşinizi seçtik, sizin evladınızı seçtik, nasıl bir adam bu? Hiç çalışmadı, hiç bir şey yapmadı. Doğru bir adam değil’ dedirtmem. Gittiğiniz her yerde, ‘Bu kara tablodan burayı nasıl çıkarttı? Helal olsun kardeşinize’ dedirteceğim. Diğer türlüsü hepinizi rahatsız eder. Bana oy veren kim olursa olsun, oy verdiğine pişman olmasın isterim. Benim derdim budur. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Adana için hepimiz iyi bir iş yaptık. Hepimize Allah sağlık versin. Biz şartlar ne olursa olsun en iyisini yapacağız. Bundan hiç kuşkunuz olmasın” dedi.
Bu haber 7166 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Köylü tarafından 05.05.2019 11:52:59 tarihinde yazılmış
Bankamatikçiler direk gönderin ve araştırılsın o paralar geri alınsın

Mehmet Öztürk tarafından 03.05.2019 16:06:12 tarihinde yazılmış
Sn.Zeydan Karalar,bütün partileri sayıyorsunuz da size ve partinize hiç fire vermeden destek veren oy veren İyi Parti'yi niye söylemiyorsunuz.Halk Parti dışında bütün partilerden oy aldığınız muhakkak ama İyi Parti'liler içinde belki hayatlarında ilk defa Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy verenlerin olduğunu bu durumun çok önemli olduğunu size hatırlatırım.İyi Parti mensupları hiç fire vermeden Zeydan Karalar demiştir.Ben Ceyhan'lı olduğum halde Sözlü'ye oy vermedim.Sözlü,yapılan yanlışları kimse görmüyor.bilmiyor.duymuyor sanıyordu.

AYHAN tarafından 03.05.2019 13:07:08 tarihinde yazılmış
İCRAAT GÖRELİM ADANA İÇİN BIRAKIN ONU BUNU

osman kemal özkan tarafından 03.05.2019 13:03:36 tarihinde yazılmış
helal sana ulu başkan adanaya bu yakışır allah yolunuzu açık etsin biz sizlerin yanınızdayım.

Nadir tarafından 03.05.2019 11:17:05 tarihinde yazılmış
Sizden beklenen.. Vijdanlı adil ve müsrif olmayan bir yönetim.. Dindarlık felan beklenmiyor.. Adil şeffaf ve kul hakkına riayet eden bir yönetimm

Hamza Yıldırım tarafından 03.05.2019 10:08:47 tarihinde yazılmış
65 Yaşındayım İlk defa CHP ye oy verdim bunu açıklıkla söylüyorum.Söylediğime ve Oy verdiğime Pişman etmezsiniz umarım Din Dil,Irk,Mezhep,Oyveren Vermeyen ayırımı yapmadan İnsana hizmeti Merkeze koyacağınızı,Çalmıyacağınızı,Çaldırmıyacağınızı görmek istiyoruz Çok şeymiistedik..........! Oy verenlerdende yukarıdaki söylemleriniz doğrultusunda beklenti içinde olmamaları Liyakate uyacağınızı ve bu doğrultuda personel uygulaması yapacağınızı buna inanmaları için uygulamalarda tavizsiz olduğunuzu bilmelerini ve ona göre davrınış içinde olmaları gerektiğini düşünmelerini istiyorum Ama bu saydıklarımı sahada uygulamada görelim lütfen.Ülkem insanı çuk yoruldu. Hizmet Eden, Taraf Gözetmeyen,Sevgi Dolu bir,Birleştirici BB Başkanlığı bekliyoruz

KADİR ALTINTOP tarafından 03.05.2019 08:26:50 tarihinde yazılmış
O BAŞKANIN HIRSIZI GİDER SENİN HIRSIZ GELİR HIRSIZLAR BİTMEZ SONRA ÇIKAR SENDE DERSİN HIRSIZ BİZİM HIRSIZ

T.b tarafından 03.05.2019 07:58:28 tarihinde yazılmış
Sayin baskanim amerikan pazarinin hali nasil olacak. Ne zaman sira Gelecek yapimina bize sozunuz vardi.

tarafından 02.05.2019 23:22:22 tarihinde yazılmış
Vay be ne hizmet onun bankamatikçi giderer seninki geliyor karalar bağlayacağız galiba gidiş onu gösteri 01in bir 5 senesi daha hebaya gidecek öyle görüni

Çalışan tarafından 02.05.2019 23:00:31 tarihinde yazılmış
Hadi gel Başkanım O zaman Ekmek fabrikasınada yapalım hep beraber.. Aramalarinizi inşallah iyi yaparsınız.. Ulaşım Ekmek en büyük dönen yerler Buralara inşallah işi bilenleri atarsınız... Sizden bunu bekliyorum.. Hep Adana Halkı için.. Türkiye için.. Yetim Hakkı için.. Hep birlikte Adana yi yeniden yaratmak için.. ADANA halkını yanınızda oldukdan sonra bütün sorunları çözersiniz Başkanım.. Bu iki yere gerçekten işi bilenleri atayin.. Şu anki mevcutlar en kısa zamanda kurtulun.. mudurleride dahil.. elinizi vicdaniza koyun.. Sizlerden tek temmelilim budur.. Yolunuz Açık Allah Yardımcınız Olsun.Baskanim.. ADANA SİZİNLE RAHAT OLUN

erkan adanali tarafından 02.05.2019 21:52:37 tarihinde yazılmış
Baskan onune gelene huseyin sozlu araba vermis azaltin orda tuyu yetmemis yetimin hakki var hirsizlara meydan vermeyin

Alican tarafından 02.05.2019 20:35:10 tarihinde yazılmış
Başkan ilk önce askiyi temizle avantadan çalışıp maaş alan çok her odalarda 15 kişi var

Şehmuz tarafından 02.05.2019 20:21:35 tarihinde yazılmış
ALLAH yardımcın olsun. Ama siz'den isteğimiz.bunu yapanları yanına Bırakmayın.Özellikle Banko Matikcileri.adana da istanbul gibi televizyon da canlı yayında görmek istiyoruz.

Vatandaş tarafından 02.05.2019 19:54:23 tarihinde yazılmış
Adana 30 yıl önce sanayicilerin çekilmesiyle gerilemiş sn.başkanım

Serhat tarafından 02.05.2019 19:11:19 tarihinde yazılmış
Başkanım Sözlünün yolsuzluğunu biliyoruz tüm Adana şahit....Sizde bu borcu bilerek geldiniz on puan fark atarak geldiniz ...tüm konuşmanızı okudum olumlu buldum size akıl verecek değilim israf ı önleyin yeter ...Benim vatandaş olarak isteğim su fiyatlarının düşürülmesi ulaşım ücretlerinin düşürülmesi ....

BAKIŞ tarafından 02.05.2019 18:33:44 tarihinde yazılmış
Sütten çıkmış akkaşıkmış gibi konuşuyorlar ya adamı öldürüyorlar sözlü nün yerine frenkeştaynı koysalardı başkanlığı rüyanda görürdün Bankamatikçileri çıkardıkdan sonra yandaşlarınızı dolduracaksınız eliniz mecbur ha sözlüden iyimi olur olur ama sadece sözlüden iyi

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
YAZARLAR
Elif NİSA

Yüksel MERT
Yüksel MERT
Atatürk Dostluğu

Metin DOĞRUYOL

KONUK YAZARLAR
Prof. Dr. Banu KUMBAK AYGÜN

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Garp Yolu

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
1427
Bugün Gelen: 
43765
Toplam Ziyaretçi: 
318038218


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.