00:45:46 / 27.05.2018 
Adana’nın geçici aday listesi açıklandı   |   Furkan Vakfı'nda hırsızlık şoku   |   Kaçan araçtan kaçak sigara çıktı   |   Bakan Sarıeroğlu, Adana esnafını gezdi   |   Adana’da huzur uygulaması   |   Gece bekçisi şantiyede ölü bulundu   |   Anız yangını saman deposunu kül etti   |   Kanala düşen küçük kız öldü   |   Adana'da kaçak cep telefonu operasyonu   |   AK Parti Adana milletvekilleri tanıtıldı   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
ÇÜ Balcalı hastanesi devrediliyor
Adnan Oktar'dan Başkan Sözlü'ye
Bir römork dolusu at eşek eti yakalandı
Vali Demirtaş'tan 'at eti' tepkisi
AVM'de bıçaklı saldırı
Adana'da toplu taşımaya zam
Kıskanç adam karısını öldürdü
Tamirci cinayetinde 'tecavüz' iddiası
Genç adam evinde ölü bulundu
Tartışma kanlı bitti
 ÇOK YORUMLANAN
MHP Adana Milletvekili Adayı Listesi
CHP'li Barut'tan Büyükşehir'e sert eleştiri
AK Parti Adana milletvekili adayları
Büyükşehir'de bütçe krizi işçileri vurdu
Gölün ortasında 'bici bici' eylemi
Sözlü: Beş yılın hakkını vereceğim
Akgedik'ten Sözlü'ye 'hizmet' eleştirisi
Adana'da toplu taşımaya zam
Kent içi trafiğe tek yön formülü
Adnan Oktar'dan Başkan Sözlü'ye

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
Bekir Fevzi YILDIRIM
Adana AK Adayı Bekliyor
Bekir Fevzi YILDIRIM   -    info@adanahaber.com.tr
30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerde bütün partiler AK Parti Büyükşehir adayına göre aday düzenlemesi yapacak.
Anayasa çalışmaları, gezi olayları, Ergenekon, Çözüm Süreci, Suriye, Mısır, Irak olayları AK Parti’nin katılacağı 3. yerel seçimi çok ayrı bir anlam kazandırıyor. Başbakan ve AK Parti kurmayları 2002’den bu güne artan oylarının Adana’da artması için hummalı bir çalışma yapıyor.
Anket çalışmaları, STK’larla görüşmeler, seçim bölgelerine gönderilen ekiplerin özel çalışma ve görüşmeleri AK Parti’nin adayında önemli belirginlik yapacak...
AK Parti bu dönemde şaibesiz, halkın sevdiği ve kesinlikle kazanabilecek adaylarla seçime girmek istiyor.
Bir dönem AK Parti’nin adayı olarak seçilen ve daha sonra aday gösterilmeyince başka bir partiden aday olan ve yine seçilen Aytaç Durak’ın yeniden bir partiden aday olma ihtimali AK Parti’nin Adana güçlü ve kazanabilecek bir adayla ortaya çıkmasını hedefliyor.
Adana’daki seçmenler seçimlerde parti ile beraber aday seçimine de önem verdiklerini genel seçimlerde farklı, yerel seçimlerde farklı oy vererek ortaya koydular.
Yerel seçimlerde Büyükşehir adayını aldığı oyla aynı ilçede ilçe belediye başkanının aldığı oy, il genel meclis üyelerinin aldığı oy, belediye meclis üyelerinin aldığı oy hep farklılık gösterdi. Bu Adana seçmeninin bilinçli oy vermesi AK Parti Genel Merkezi’nin dikkatini çekti.
Bu yerel seçimlerde Büyükşehir adayına taşra dahali bütün seçmenlerin oy vermesi de Büyükşehir aday tercihinde önemli bir faktör...
2014 yerel seçimlerinde AK Parti Büyükşehir adayı ile birlikte ilçe belediye başkan adayları ve meclis üyesi adaylarında da çok titiz bir çalışma yapacak.
Milletvekiliğinin son döneminde Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev verilen Sayın Ömer Çelik’in Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olup olmayacağı da Adana AK Parti’de aday adaylarının ortaya çıkmasında ve diğer partililerinde adaylarında önemli bir faktör...
AK Parti Adana’da il ve ilçelerdeki başkan ve meclis üyelerinde iyi bir aday seçimi ile en az 2010 anayasa refarandumunda aldığı % 44 oy ile Cumhurbaşkanlığı refarandumunda verilen % 61 oyu bile alabilir.


ABDULLAH ÇALIŞKAN: 2002-2007 tarihleri arasında milletvekilliği yaptı. Adana kamuoyu ve genel merkez tarafından tanınıyor. Teşkilatlar tarafından seviliyor. Sürpriz yapabilir.

ABDULLAH DOĞRU: AK Parti Adana’da unutulmayacak bir İl Başkanlığı yaptı. Şu anda Seyhan Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi, Seyhan Belediyesi Başkan Yardımcısı, Mecliste gündem oluşturan konuşmalar yapan teşkilatlar tarafından sevilen bir siyasetçi... Yıldızı daha da parlayabilir...
ABDULLAH TORUN: AK Parti’de unutulmayacak bir milletvekilliği yaptı. Milletvekilliği sonrası Adana ile irtibatını kesmeyerek bütün seçim çalışmalarında aktif çalıştı. Teşkilatlar ve Adana kamooyu tarafından seviliyor. Adana komuoyu ve genel merkez tarafından tanınıyor.

AZİM ÖZTÜRK: 2. dönem Seyhan Belediye Başkanlığı yapıyor. Kentsel Dönüşümü TOKİ ile ilk başlatanlardan. Seymer çalışması hükümet tarafından ilgi ile izlenip takdir ediliyor. AK Parti Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Numan Kurtulmuş ile eskiye dayanan bir yakınlığı kamuoyu tarafından dillendiriliyor.

FATİH ACAR: Adana’da Deftardarlık ve Vergi Dairesi Başkanlığı yaptığında kamuoyunun tanıdığı ve sevdiği bir bürokrat. SGK’da Genel Müdürlük döneminde devrim niteliğinde çalışmalara imza attı. Başbakan’ın yakından bildiği çalışkan bir bürokrat. Şu anda çalışma bakanı müsteşarı. Kendisi talip olmaz ama aday yapılarak sürpriz olabilir.

İSMAİL KAVUNCU: Adanalı, son seçimlerde ismi Adana Büyükşehir Belediyesi için geçiyordu. Eyüp Belediye Başkanı oldu. Başarılı bir işadamı, Adana Kamuoyu çok tanımasada sürpriz yapabilir.

MAHMUT ÇELİKCAN: Karayollarındaki üst yöneticilikte başarısını doğduğu ve büyüdüğü şehire de hizmet vererek Adana Büyükşehir Belediyes’ne başkan olarak devam ettirmek istiyordu. Son anda Yüreğir Belediye Başkan Adayı yapıldı. Kazandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aytaç Durak’ın görevden el çektirmesiyle Genel merkezin onayı ile aday gösterilerek ve büyükşehir belediye meclisince seçilerek bir müddet Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği yaptı.
Yüreğirde Kültür merkezleri, kentsel dönüşüm ile ve yeni çalışmalarla altın dokunuşlar yaptı. Adana komuyonunun ve genel merkezin iyi bildiği bir siyasetçi.

M. ALİ BİLİCİ: Başarılı iş adamı, geçtiğimiz seçimlerde sürpriz bir şekilde büyükşehir belediye başkan adayı oldu. Aytaç Durak gibi büyük bir siyasetçinin karşısında kıl payı seçimi kaybetti. Yeniden aday olmak için genel merkez sathında çalışmalara devam ediyor.

MUAMMER ÇALIŞKAN: 2. dönem Ticaret Borsası Başkanlığına seçildi. Geçtiğimiz seçimlerde STK’lar tarafından genel merkeze aday olarak tanıttırılan Adana komuoyu tarafından iyi tanınan başarılı bir çiftçi ve işadamı. Adaylığını dillendirmese de sürpriz yapabilir.

TARKAN KULAK: Kazakistan Fahri Konsolosu. Başarılı bir işadamı ve STK yöneticisi. Geçtiğimiz seçimlerde aday olarak Başbakana götürülen genç bir müteşebbis. Adana komuoyu tarafından iyi tanınıyor. Farklı kulisler ve siyasi platformlarda ismi zikrediliyor. Sürpriz yapabilir.

ZEKİ KIVANÇ: Adana Sanayi Odası’na büyük bir çalışma ve ekiple seçilen şehire katma değeri olan başarılı bir işadamı. Başbakanın yakından tanıdığı bir isim. Kendisi aday değil ama sürpriz olabilir.
ZİHNİ ALDIRMAZ: Son genel seçimlerde AK Partili bir belediye başkanı gibi çalıştı. Şu anda bağımsız... Kendisine verilen vekaleti yaptığı çalışmalarla anketlerde çıkarak iyi değerlendirdi. Bütün partiler hem istiyor hem de istemiyor görünüyor. Sürpriz olabilir.

ZİYAETTİN YAĞCI: AK Parti Genel Merkez Kurucularından, bir dönem milletvekilliği yaptı. Bütün seçim çalışmalarında aktif çalışmasının karşılığı talip olmadığı anda İl Başkanı olarak Görevlendirildi. Talip olmadığı zamanlarda bile siyasette yıldızı devamlı parlayan bir siyasetçi... Genel Merkez ve Kamuoyu tarafından iyi tanınıyor. Yine Sürpriz yapabilir.
Başbakanın yeni dönemde milletvekili olamıyacak bir kısım bakanları bulundukları şehir ve başka şehirlerde Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak değerlendireceği konuşuluyor.
Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ömer Çelik’in de ismi uzun süredir Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak kendisi bir açıklama yapmasada komuoyunca seslendiriliyor.
Tabi sayın Çelik aday olursa bu isimler veya hazırlandırılan hiç bir isim aday adayı olarak bile ortaya çıkamaz. Su görününce teyemmüm bozulur. Herkes kendisine verilene razı olur.
Çelik’in adaylığı kesinleşirse Muhalifleri Aytaç Durak’ı etrafında toplanmaya başlayabilir.
Adanalı seçmen bu isimler ve başka isimlerle ilgili iyi yönde bildiklerini veya kötü yönde bildikleri belgeli iddaları AK Parti genel merkezi ile veya en basitinden BİMER ile paylaşmalılar...
AK Parti bu seçimde oyunu azaltmayacak aksine arttıracak adaylarla meydana çıkacak.
AK Parti iyi bir belediye başkanı, ilçe belediye başkan, meclis üyesi adayları ile hummalı bir çalışma ile yaparsa en az Adana da 2010 refarandurumda alına % 44 oyu, 2007 refarandumunda alınan yüzde 61 oyu alması hayal değildir.
Adana’lı iktidarla birlikte adaya da oy verir. Geçtiğimiz seçimlerde birilerinin refaransı ile meclis üyesi yapılıp sonradan kendi belediye başkanının çalışmasına engel olmaya çalışan meclis üyelerini gördü bu şehir.
Bu seçimde seçmen AK Parti’nin hata yapma lüksünün olmadığını hararetle dillendiriyor. Hak eden ve çalışan kazansın. İşte 2002’den bugüne Adana seçim sonuçları...
Bu yazı 13904 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır
 
Yazarın Daha Önceki Yazıları

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

yuregirli tarafından 07.12.2013 20:16:30 tarihinde yazılmış
Omer topcudan bahseden bile yok..cok dusundurucu.anketlere bi bakmaniz gerek arkadaslar.omer topcu acik ara onde ama yuregirden aday gosterilmezse akp buyuk oy kaybiina ugrar die dusunuyorum saygilar

ibrahim tarafından 16.10.2013 15:39:58 tarihinde yazılmış
adanada artık yandaşları olmayan dürüst insanların öne çıkma vakti abdullah çalışkan ziyaettin yağcı gibi heyacanını kaybetmiş aytaç durak artık adanaya birşey veremez adananın yeni heyecana ihtiyacı var belediyeye üşüşen aşerelerin temizlenme vakti geldi.düzensiz tertipsiz bir belediye anlayaşı var belediye yol yapar 1 hafta sonra aski kazar belediye tümsekli bir şakilde tekrar yapar bu seferde tedaş bozar benim vergilerimi kimse çarşur edemez artık birbirinden haberdar yönetim ŞART.

Murat ULUDAĞ tarafından 13.09.2013 21:23:58 tarihinde yazılmış
Ben Abdullah DOĞRU nun hakkının yenildiğini düşünüyorum. Ama yinede sadakatle hizmet etti Başbakanımızın bunu es geçmeyeceğini düşünüyorum. İl başkanlığı dönemindede insanlığını kaybettmeden hizmet etmişti gönlüm ondan yana saygılar unutmadık seni başkan.

ibrahiim öztürk tarafından 06.09.2013 15:21:25 tarihinde yazılmış
AK parti Adanada kazanmak istiyorsa B.şehir Torun veya Doğru.Çukurov Aldırmaz veya Arıkan,Syhan Pamuk veya Yıldırım,Yüreğir çELİKCAN VEYA sağlam...

adaa tarafından 05.09.2013 11:04:10 tarihinde yazılmış
allah aşkına azim naptı seyhana ya da mahmut yüreğire ne verdi. bence ak parti büyükşehirde doğu kökenli koymalı mhp karşısına. ve aday ya torun ya da sağlam olmalı ha yok yerli olacaksa da ömer çelik büyükşehir sağlam veya torun yüreğir seyhan koyulduğunda çukurovaya da vedat gündoğan tarzı bir aday konulduğunda ak parti inann adana merkezde 5te4 yapar

Ahsen tarafından 04.09.2013 19:29:03 tarihinde yazılmış
Adana Çalışkanı bekliyor...

ali çelik tarafından 04.09.2013 16:28:20 tarihinde yazılmış
huseyın çelik ıle mehdı eker mı akmez mı?

mikail kurt tarafından 04.09.2013 16:02:59 tarihinde yazılmış
bekir fevzi belliki Bimer gibi ciddi bir kurumu mahalle arzuhalcisine çevirmiş.bürokratları biktirinca angarya işleri bimere çözdüruyor.yakinda bimerde bıkar

BİMER tarafından 02.09.2013 09:20:05 tarihinde yazılmış
BU DÖNEM İSPİYONCULUK KOMŞULAR ŞİKAYET MODA OLDU MİLLET SİZİN İSPİYONCUNUZMU . HELE HELE BİRDE BUNU SAYGI DUYDUĞUMUZ BİR DE SAYIN YILDIRIM SÖYLÜYOR İSE VAY HALİMİZE

Ahmet Çom tarafından 01.09.2013 19:45:56 tarihinde yazılmış
AK Parti BİLİCİ ,CHP DURAK,MHP ALDIRMAZ seçim bu gün olsa Bilici açık ara kazanır fakat sonucu ilçe adayların da etkiliyeceğini tahmin ediyorum.

tarafından 01.09.2013 18:37:07 tarihinde yazılmış
Hakikaten o çakmak caddesinin hali ne öyle .Mezbelelik gibi..yok mu bu tezgahları kaldıracak gücünüz.GİDİN TARSUS BELEDİYESİNDE EĞİTİM ALIN.CINCIK GİBİ TARSUS.

Hamid Bilir tarafından 01.09.2013 14:49:50 tarihinde yazılmış
Sayın Tarkan Kulak bine yakın kişiyi istihdamı,yurt dışı ve yurt içi yatırımları ve en son 100 Milyon dolarlık enerji yatırımı ile bu listede en öne çıkar...

tarafından 01.09.2013 13:40:13 tarihinde yazılmış
Çakmak caddesindeki işbortacıların kaldırım işgalini,zabıtaya karşı terör estirmesini engelleyemeyen , kaldırımda halkın yürümesini sağlayamayan Azim Öztürk büyük şehire aday olursa Adananın hali nice olur ?????

Enver dogru tarafından 31.08.2013 15:24:36 tarihinde yazılmış
Sayın yıldırım bilinen ve bilinmeyen ilginç aday adaylarını sıralamış ama benim adayım AK PARTİ den aday gösterilirse yıldıray arıkandır. azim öztürk e de , biliciyede 10 çeker..

m.turhan tarafından 31.08.2013 10:45:18 tarihinde yazılmış
bundan önceki dönemdede söylediğim gibi üç abdullahı değerlendirmeliler a.çalışkan byük şehir a.doğru seyhan a.torun yüreğir veya çukurovada değerlendirmeliler geçen yerel seçimlerdede böyle demiştim şimdide öyle diyorum meclis üyeliklerinede a.doğrunun il yönetiminin dörtte üçü olabilir.

erdal uguz tarafından 31.08.2013 09:56:43 tarihinde yazılmış
kulislere cok yakında AYHAN ZEYNEP TEKİN BÖRÜ NÜN İSMİ DÜŞECEK

Ak Partili tarafından 31.08.2013 00:07:12 tarihinde yazılmış
Ak partinin Adayı Yerli , Muhafazakar olmalı Hem Türkler hem kürtler oy verebilmeli Ak Partinin tabanına hitap etmeli ak partinin kuruluşunda emeği olmalı kısacası Abdullah Çalışkan olmalı

saygın tarafından 31.08.2013 00:06:38 tarihinde yazılmış
gazeteci veya haberci dedigin tarafsız dürüst yansız olmalı nezaman bir yazı yazsanız ya akp yi övüyorsunuz yada bürokratlara işinize geleni övüp işinize gelmeyene aba altında sopa gösteriyorsunuz. aslında size degil adana habere yazıklar olsunki sizin gibi birine köşe verip yazdıırıyor. Ben gazetecinin ahlaklısını terbiyelisini tarafsız olanını vede en önemlisi yalaka olmayıpta dürüst olanını severim.. saygılar..

ali ali tarafından 30.08.2013 23:50:41 tarihinde yazılmış
Aslında sen olmalısın .Bu kadar aday varken kafa bulanmasın sen ol.AKP gibi yolları da sen paralı yap.Yahu sen ne biçim gazetecesin .Halkın menfaatı yerine AKP ye ve GÜÇ e yalakalık yapmak yakışıyormu.AYIP.

Hacı Mehmet Öztürk tarafından 30.08.2013 23:27:53 tarihinde yazılmış
Tahmin yapmak için çok erken.Önce Suriye meselesi.Mısır olaylarında yapılan yanlışlar.Terör örgütünün tutumu ve davranışı nasıl olacak.Suriye'ye müdahalede yolunu şaşıran bir füze Adana'ya düşerse ne olur?Terör örgütü iyice bitlendi.Ne yapacaklarını kestirmek zor.Suriye'de kurulacak güney kürt federasyonu seçim sonuçlarını etkilemez mi?Herşey süt-limanmış gibi yorumlar yapmak gerçekçi olamaz.

METİN TETİK tarafından 30.08.2013 19:12:39 tarihinde yazılmış
Bence kazanacak adaylar Çalışkan,Torun,Acar

Fethi demirağ tarafından 30.08.2013 17:54:27 tarihinde yazılmış
Bu adamların çoğunu adana halkı bilmez bile Allah için bi sorun vatandaşa Aytaç Durağı geçebilecek kişinin Aytaç bey tarzında yerli ve popüler olmalı onun çizgisinde onun gibi siyaset yapabiliyor olmalı halkın bildiği kabul ettiği biri olmalı maalesef bu kişilerin hiçbiri bu tarz diil belki Bilici bu kategorideydi ama oda geçen dönem denendi zaten bence bi isim var ama ismini yazmicam... inşallah partimiz bu sefer adanayı sevindirir artık

Latif Hak tarafından 30.08.2013 17:29:16 tarihinde yazılmış
Sayın Yıldırım CHP Ve MHP nin aday adaylarınında böyle objektif tanıtılmasını bekliyoruz...

Aİ kESKİN tarafından 30.08.2013 17:21:32 tarihinde yazılmış
Ak Parti bence Torunla kazanır,Fatih ACAR DA SÜPRİZ YAPABİLİR...

kadir çelik tarafından 30.08.2013 17:19:11 tarihinde yazılmış
sayın Yıldırım kamuoyunda konuşulan isimler,bunlar aday mı ,değilmi,yolsuzlukları olanları ıBİMERe şikayet edilmeli,sevdiğiniz iyi insanları da özellikleri ile yazmalı.Bende Abdullah Torun diyorum ve bunu yetkli makamlarla paylaştım.Adam gibi Adam...

NEZİR SUN tarafından 30.08.2013 08:59:07 tarihinde yazılmış
BENCE EN UYGUN ADAYLADAN BİRİ ABDULLAH DOĞRU

cabbar tarafından 30.08.2013 07:53:03 tarihinde yazılmış
çok komık ısımler var..inşallah olmazlar

Özcan tarafından 30.08.2013 07:38:32 tarihinde yazılmış
En doğru Seçim FATİH ACAR ... Eski milletvekili ve ÖÇALIŞKANLADAN ne bekliyorsunuz.. Onlar miadını bitirdi.. Eski çamlar Bardak oldu...

Adanalı tarafından 30.08.2013 07:33:31 tarihinde yazılmış
Abi hoş adamsın ama bazı isimler Şaka gibi Azim Öztürk ,Mahmut Çelikcan, M Ali Bilici Ak Parti adına değilde kendi adlarına Bağımsız Aday olarak seçime girsinler Toplam kullanılan oyların % 0,01 ni alsınlar Adana yı bir ömür terk ederim. Abi sen akıllı adamsın gel bu yazınından vazgeç seninsözüne bakıp yanlış aday gösterirlerse bir ömür vicdan azabı çekersin, bu isimlerin büyük çoğunluğu aday olursa Ak Parti Adana'da biter...

AHMET DEMİR tarafından 29.08.2013 18:41:40 tarihinde yazılmış
İginç sayın mehdi ekerin adaylığı için kulis yapanlar var

Hayriye Sümbül tarafından 29.08.2013 18:39:09 tarihinde yazılmış
AK parti bu isimlerden Sayın Abdullah Torun dur.Şimdiden hayırlı olsun ,

SAMİ ÇETİN tarafından 29.08.2013 18:32:15 tarihinde yazılmış
Sayın Yıldırım bu isimlerin özelliklerini yazmış,Aday olup playacaklar belli değil,yolsuzluk v.s yapanlar varsa iddiası olan belgesii ie genel merkez veya BİMER e bidirsin demiş,doğru...Hayali isimle hayali yorum değil...

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Listeler Açıklandı Yarış Başladı
YAZARLAR
Yüksel MERT

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU

Fuat TÜRKER

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
5559
Bugün Gelen: 
4036
Toplam Ziyaretçi: 
278012166


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.