19:35:38 / 22.01.2019 
Bulunan cesedinin kimliği belirlendi   |   Adana'da torbacı operasyonu   |   Adanaspor: 1 - Tetiş Yapı Elazığspor: 0   |   MHP yeni adaylarını açıkladı   |   Nehirde erkek cesedi bulundu   |   '3 transfer daha yapmak istiyoruz'   |   Yükümlüler okul tadilatında   |   Aldattığını iddia ettiği eşini öldürdü   |   Adanalılardan Doğu Türkistan'a destek   |   Eski müdür ahırda ölü bulundu   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
İşte Adana'nın milletvekilleri
Dolmuşta feci ölüm
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
Erdoğan, Adanalılara seslendi
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
Adanalılar bu binaya çözüm istiyor
Adana'da evleri su bastı
Dolmuşta sivil polis var
Kavgayı ayırmak isterken vuruldular
 ÇOK YORUMLANAN
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Sözlü yaklaşan seçimleri değerlendirdi
Sözlü'den iddialı seçim çıkışı
Dolmuşta sivil polis var
Sözlü'den 'Cumhur İttifakı' çıkışı

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
Yüksel MERT
Adnan Hoca'yı kıskanmam için 11 neden!
Yüksel MERT   -    MERTÇE -yukselmertoglu@hotmail.com
Türkiye'nin ve dünyanın en özgür programı Gerçekler'de Adnan OKTAR(Harun-Yahya tartışması yaşandı...

Lokum FM' de 5 yıl "CENDERE" ve "KRAL KONSEYİ" adıyla, kısa bir aradan sonra şimdide 96.4 Radyo Efkar ve 103.6 Radyo Türk' de bu Çarşamba 08-10 arası GERÇEKLER PROGRAMI ciddi tartışmalara neden oldu...

Şair İş adamı Bülent TALAŞ, dün, Ebuzer titriyle anılan, bu gün yaklaşık 10 daire değil Apartman binalarının ve sayısız arsaların sahibi olan Adanalı Gazeteci-Yazar Mütaahit Hüseyin BAYRAK, bendeniz Yüksel MERT ve Radyo, Tv Program Yapımcısı Moderatör Mehmet ÖZALNIKIZ ile birlikte gerçekleştirdiğimiz program her çarşamba sabah 08-10 arası dinleyiciyle, izleyicisiyle buluşuyor...

ÖNEMLİ AÇIKLAMA!
Hayatımda hiç görüşmediğim ancak Osmaniye'de Kitap Fuarında bir okurum olan Şair Yazar Kadri YAKAR vasıtasıyla Ali -Fatmanur FİDAN, Samsun'da Osman Celal ÇAVUŞ beyefendinin evlerinde Adnan Hoca sevenleriyle yakın tanışıklığım oldu. Herkesi paylaştığım gibi o misafirperver güzel insanları da sosyal medyada paylaştım. Bakınız:
http://www.adanahaber.com/haberdetay.asp?haberid=39388 )
Oldum Adnan hocacı.
El insaf!..

EROL KÖSE'DE SORMUŞTU
Gerek İstanbul TV'EM'deki Dr. Erol KÖSE'nin sorusundan, bugünde GERÇEKLER' Program Moderatörü Mehmet ÖZALNIKIZIL'ın sorusundan sonra Adnan Hoca ile ilgili bir yazı kaleme aldım.

İşte O soru video olarak ve işte O yazı:

ADNAN HOCAYI KISKANMAM İÇİN 11 NEDEN
Sevgili dostlar, malumuz hem yazarlık hem tv programcılığı yapıyorum. Hayatım boyu Kuran ve Nutuk eksenli bir anlayışın anlaşılması için çaba gösterdim, göstermeye devam ediyorum. Yola çıktığım gündem beri nice insanlarla tanış oldum; nice dostlar nice düşmanlar edindim.

Yaşam tarzımı zaten biliyorsunuz. Doğruyu söylemeden yapamam. Kıvırmaya gelemem. Hak bildiğim yoldan dönemem.

Bu yolculuğumda zaman zaman benim gıpta damarlarımı çatlatan insanlar da olmadı değil.

İşte onlardan biri de Adnan Oktar ya da namı diğer Adnan hoca.
Adamı resmen kıskanıyorum kardeşim. Neden mi? Bi nedeni yok ki, binlerce nedeni var.

İşte onlardan bir kaçı:
1: Bi kere Adnan hocanın karizması yanında çok sönük kalıyorum. O giyim kuşam, o tesbihler, o yüzükler, yakasındaki mendile kadar adam tam bir karizma fabrikası.
2: Özgüveninin yarısı bende yok. Canı isterse tv ekranında dans eder, en kıvrak müzikler eşliğinde kobra çevikliğinde el hareketleri yapar. Bendeniz ise müzik duyunca içimden gelen bütün dans isteklerini bir kenara bırakıp, teslim ol asker hitabına maruz kalmış gibi put oluyorum. Onun bu özgüvenini kıskanmayanımız var mı Allah aşkına.
3: Onun çevresi el ele tutuşsa dünyayı dolaşır benimki bi Adana turu ancak yapar. Bunu nasıl beceriyor bir türlü anlamadım. Bende herkesle anlaşırım herkesle iletişim kurarım ama Adnan Hoca; en radikal dincisinden en modern Kemalistine, yahudisinden htistiyanına, papazından hahamına, tarikatcısından masonuna herkesi birleştiriyor, herkes onun konuğu oluyor. Siyasetçi de yanında halk da. İşte ben bunu bir türlü çözemiyorum. Çözen biri varsa gelip bana anlatsın lütfen.
4: Yıllardır yazdığım kitaplar boyumu geçti. Lakin Onun yazdığı kitaplar tüm dünyayı salladı geçti. Evrim hipotezini yerle bir etti. Atatürk din düşmanıdır algısını söküp attı. Kur'an'ın nasıl bir mucize olduğunu 7'den 77'ye herkese öğretti. Nerdeyse dünyanın bütün dillerinde bunları yazdı yayınladı. Tüm bunlar kıslanılmazda ne yapılır.
5: İnternettir, webtir daha yeni yeni konuşuluyorken Onun yüzlerce web sitesi vardı. Dünyanın bütün dillerinde web siteleri hazırlayıp herkese Kuran'ın mesajlarını anlattı. Milyonlar belki de internet sayesinde bu dinin gerçekleri hakkında bilgi sahibi oldu. Bu fakirin daha bir tane bile doğru düzgün web sitesi yok, kıskanmayayım da ne yapayım.
6: Onun atlattığı badireleri alt alta yazmaya çalışsak ansiklopedi olur. Sistematik olarak, ortaya ilk çıktığı günden beri saldırı altında. Onu suçlayamadıkları yerde öğrencilerini suçladılar. Fikirleriyle baş edemediklerinde hasta dediler. Kasetler, montajlar, uydurma haberler ile yolundan döndürmeye çalıştılar. Ama bir milim bile geri adım atmadan bildiğini okumaya devam etti. Ben bu cesareti kıskanmayayım da ne yapayım.
7: Onun en güzel yaptığı işlerden biri de Allah adına konulan insan onuruna yakışmayan saçma inanışlarla yaptığı mücadeledir. Allahın (cc) açık kapalı, modern laik ayırt etmeden herkese gönderdiği kitabını, Allah adına bir kesime kapatanlara inat o tekrar açtı. Herkesi kucakladı herkesi mesaja davet etti. Bu gıpta edilecek bir güzellik değil midir şimdi!
8: Çoğu önder, lider, yol gösterici hayattayken fikirlerinin yayıldığını görememiştir. Ama ne mutlu ki Onu takip eden milyonlar var. Artık nerdeyse her mahallede bir evde Onun sohbetleri yapılıyor. Daha yaşarken davasının sonuçlarını görebilmiş böyle kaç bahtiyar kişi var. Bakın bunu da çok kıskanıyorum.
9: Bize yanlış öğretilerin öğrettiklerinin tam tersini yapıyor. En güzel evde yaşıyor, en kral arabaya biniyor, en kaliteli hayatı yaşıyor. Doğrusu da budur, inanan insanların yapması da budur bence. İster yerin ister övün ama bu özeliği de kıskandırıyor hocanın.
10: Asıl meseleyi en sona bıraktım. Valla ne yalan söyleyeyim bendeniz yanımda güzel kadınlar varken pek konuşamam. Daha yeni yeni alıştım, eskiden ateş basar dilim dolaşırdı. Hepimizin de öyledir aslında. Ama Onun etrafında bir değil bin tane güzel kadın var. Onlarla en güzel sohbetleri yapıyor. Birlikte şarkılar söylüyor dans ediyor. Bizim o seviyeye gelmemiz için değil kırk fırın, bin fırın ekmek yememiz lazım. Mertçe söyleyeyim en çok da bunu kıskanıyorum, "hocam sana helal olsun" diyorum.

KIZDIRMAYIN KİTAP BİLE YAZARIM
Valla hızımı alamasam yazacağım daha sayfalar dolusu...
Yazı değil kitap olacak nerdeyse.
Bunlar benim gıpta etme kıskanma nedenlerim.
Eminim ki sizin de bir sürü vardır.
Onları da siz ekleyin.

ALLAH VERGİSİ
Şimdi siz de "Kıskanma Yüksel Mert çalış senin de olsun." derseniz, ben de size derim ki: Bazı şeyler vardır çalışarak olmaz, onlar birer ilahi lütuftur. Adnan hocayı kızsanız da, küfretseniz de, O yolundan dönmüyor, bildiği yolda yürüyor. İşte benim için en güzel özelliği de bu.
İnanan, daha iyi inanmak için sorgulayan, açık fikirli olan, düşünen tüm zihinlere selam olsun...

Haber: Yüksel Mert
Kameraman: Adnan ATEŞ
 
Bu yazı 1904 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır
 
Yazarın Daha Önceki Yazıları

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Adanalı tarafından 29.01.2018 09:16:46 tarihinde yazılmış
Siz bunu gerçekten mi yazıyorsunuz. Bu adamın neresi övülür Allah aşkına . Dini istismar eden, kadınlarla dansla eğlenceyle hayatını geciren adamı birde bana dini bütün İslamı ve Kuranı savunan bir insan olarak övgülerle yazmışsın. Pek anlam veremedim.Birde Allahım Yarabbim yazının başlığına bak ""Adnan Hoca'yı kıskanmam için 11 neden!"" kıskanma neden kıskanıyorsun ki yalan söyle dini ve islami istismar et çık ben mehdiyim de ve yanına git biraz ders al. Hani şöyle bir atasözü var dır. """Çalış seninde olur.""""".

Melis tarafından 21.08.2017 22:12:53 tarihinde yazılmış
Cok guzel bir yazi olmus, cok samimi, cesur izlenimlerinizi yazmissiniz. Tebrik ederim sizi

Ali Berk tarafından 02.04.2017 12:31:55 tarihinde yazılmış
Ulan Yüksel zort.Adnanın kediciklerini mi.Kıskandın.Psikiyatri testinden geçmen lazım.

NAdir tarafından 31.03.2017 20:42:13 tarihinde yazılmış
11 neden deyip 10 neden sıralamaktasın.. Adnan şowmenlikte tam senlik. Eskiden Harun yahya iken iyiydi.. ama şimdi tam senlik. Kıskanma o seni kıskansınnn

tarafından 31.03.2017 12:03:04 tarihinde yazılmış
İnsan kendini anca bu kadar yerer ewet sen busun sende bişe yok Hüseyin bayrağın dediği gibi aylak aylak boş boş gez diyor adam doğru söze nedendir

budist tarafından 30.03.2017 20:38:42 tarihinde yazılmış
sayin yazar insanlar ahirette sevdikleriyle birlikte olur.. adnan hocaya mı ilgilisiniz ..? yoksa tercihleri mi ilginizi çekiyor..??

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Sapık linçleri doğrumu?
YAZARLAR
Yüksel MERT
Yüksel MERT
Teşekkür

Burcu Nur CİNGÖZ

Elif NİSA
Elif NİSA
Ceren Öğretmen

Metin DOĞRUYOL

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Batılılaşma Sendromu

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
2548
Bugün Gelen: 
80362
Toplam Ziyaretçi: 
299322874


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.