20:21:20 / 01.04.2020 
ÇKA'dan koronayla mücadeleye destek   |   Otomobil evin bahçesine uçtu   |   Vali Demirtaş'tan birlik mesajı   |   Havadan, karadan, gölden korona uyarısı   |   Yüksel Mert köpeği nasıl uyuttu?   |   Adana'da kaçak maske operasyonu   |   Efsane Cendere canlı yayında   |   Başkan Çetin'de maaşını bağışladı   |   Adana'ya gelen herkesin ateşi ölçüldü   |   Adana'da sahte dezenfektan operasyonu   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Dolmuşta feci ölüm
İşte Adana'nın milletvekilleri
Adana'da evleri su bastı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
MHP yeni adaylarını açıkladı
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
Ehliyet yenileme ne zaman bitiyor?
Erdoğan, Adanalılara seslendi
 ÇOK YORUMLANAN
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
İşçiye maaş yok festivale para çok
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
ASKİ'de işten çıkartmalar tartışılıyor

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
'SANDIĞIN RENGİ BELLİ OLUNCA ÇAMURA YATIYORLAR'
19.06.2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da halka hitap
Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sandığın rengi belli olunca hemen çamura yatmaya başlıyorlar, hile olacak hurda olacak diye milletin iradesini yok saymaya başlıyorlar. Meydanları dolduran milyonları görmezden gelip benim seçmenimi hakaretlerle aşağılıyorlar. Son 16 yılda bizimle birlikte 12 kez seçimlere girdiler,12'sinde de yenildiler ama yine de ders almadılar, bu milleti tanıyamadılar. Yaşadıkları onca hezimete rağmen hatalarından ders almadılar" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Adana’da düzenlediği mitingde yaptığı konuşmasına “Tarımın, sanayinin, ticaretin şehri Adana. Bereketli torakların şehri Adana. Şairlerin, ozanların, yazarların şehri Adana. Gözünü kırpmadan şehadete koşanların şehri Adana. Samimiyetinden, muhabbetinden dolayı teşekkür ediyorum Adana. Çiftçilerimizi, sanayicilerimizi, esnafımızı, vatandaşımızı bu meydandan selamlıyorum” diyerek başladı.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı şehitlerini yadedip, gazilere şükranlarını sunan Erdoğan, meydanda biriken kalabalıktan duyduğu memnuniyeti de, “Bu meydan bana Adana’nın kararlılığını gösteriyor, 24 Haziran’da tarih yazacağını söylüyor” diyerek dile getirdi.

MHP ile ittifak içinde seçime girdiklerini hatırlatan Erdoğan yanında Rahmetli Yazıcıoğlu’nun emaneti Alperenlerin de olduğunu söyledi. Erdoğan, "Size Yenikapı’dan 1 milyon 300 bin selam getirdim. Adana’ya bize ikinci bayramı yaşatan milyonlarca İstanbullunun selamını getirdim, Samsun’un, Eskişehir’in, Ordu, Trabzon, Niğde’nin kucak dolusu selamını getirdim. Biraz önce Van’daydım. Van’ın selamını getirdim.

Türkiye’nin her tarafını karış karış dolaşıyoruz, ben dolaşıyorum, başbakanımız dolaşıyor, hanım kardeşlerimiz dolaşıyor. Girilmedik kapı bırakmayacağız, sadece seçim dönemlerinde değil 12 ay 4 mevsim vatandaşımızı kucaklıyoruz. Adana’ya bu 6. gelişim. Sorun bakalım Bay Kemal’e Bay İnce’ye kaç kere gelmiş Adana’ya. Bizde dert var dert. Aşk var aşk. Biz size sevdalıyız. Aşk ile çalışan yorulmaz. Milletine sevdalı olan yorulmaz. Ülkesini gerçekten seven yorulmaz. Adana’nın mert çalışkan insanını seven asla yorulmaz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçiminden hemen önce burada bir söz verdiğini hatırlatan Erdoğan şöyle devam etti:
"Adana’daki tüm yatırımların hizmetlerin takipçisi olacağım demiştim. Hiçbir proje yarım kalmayacak demiştim. Adana’ya olan sevdamız Cumhurbaşkanlığı döneminde daha da artacak demiştik. Tüm sözlerimizi Allah bize gerçekleştirmeyi nasip etti. Koştuk, koşturduk, yeri geldi uykumuzdan, olduk, ailemizden feragat ettik ama sözlerimizi yerine getirdik. 16 yılda Adana’ya 41 katrilyon yatırım yaptık. Öyle laf değil, Halep oradaysa arşın Adana’da. Peki Bay Kemal, Bay Muharrem ne diyecek. Ne yaptık diyecek. Bu iş ustalık ister. 8 bin 72 adet yeni derslik inşa ettik. Evlatlarımızın iyi eğitim alması için. Marifet iltifata tabidir. Zerre hizmeti olmayan bol bol yalan konuşanlarla mı bu ülkede yol alacağız. Gadasını aldıklarım güçlü Türkiye için sizinle birlikte olmaya geldik."

Önümüzdeki 2 yıl içinde Adana, Karaisalı, Sarıçam’da 6 bin 252 kişilik yeni yurt binası inşa edeceklerini, 33 bin kişilik stadyumu yakında bitireceklerini eski Adana stadı yerinde 46 bin 316 metrekarelik millet bahçesini kazandıracaklarını anlatan Erdoğan, şunları dile getirdi:
"Şehit yakınlarımıza, gazilerimize, engellilerimize, yaşlılarımıza 4,5 katrilyon lira destek verdik. TOKİ kanalı ile Adana’da 16 yılda 17 bin 94 konutu hayata geçirdik. Adana’ya 1550 yataklı şehir pastanesini yaptık mı? Peki Bay Kemal ne yaptı. Hadi onu da bir görelim. Görelim ki CHP'ye gönül veren kardeşlerime de söyleyin, SSK’nın genel müdürü iken neler yapmış bilsinler. Hatırlayın o günleri bir koğuşta 8 kişi yatıyordu, tuvalete aman Allah’ım rezillik, girilmezdi. Şimdi Şehir Hastanesi öyle mi? Allah’ıma hamdediyorum bize bugünleri gösterdi. Bay Kemal, Bay Muharrem size tavsiye ediyorum, sıkıntınız olduğunda doğru buraya. 400 yataklı Adana Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 300 yataklı Seyhan Uygulama Hastanesi Adana’ya yaptığımız diğer önemli sağlık merkezleridir. Kanuni ne diyor, halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. Bizim ulaştığımız yere sizin hayalleriniz bile ulaşamaz. Bu millete can feda can. Bunlara 3 koyun ver kaybeder gelirler. Seyhan, Yüreğir ve Karataş’ın içinde olduğu 11 adet sağlık tesisi projesi ihale aşamasında. Bay Muharrem ne gerek var diyor, benim Adanalı kardeşlerime çok görüyor, lüks görüyor. Tetikçilik yapan yayın organlarının yaptığı yalan haber üzerinden şehir hastanelerimizi karalıyorlar. Fakat benim Adanalı kardeşlerim şehir hastanelerinin kıymetini konforunu çok iyi biliyor. 13 yeni yol projesinin tamamını önümüzdeki yıl tamamlıyoruz. Adana Mersin Demiryolunu yeniledik seyahat süresini yarı yarıya indirdik. 4 hatlı demiryolu haline getiriyoruz. Adayların biri çıkmış diyor ki yüksek hızlı tren Sivas’a ne gerek var diyor, göçü hızlandırırmış. Bunlar hala benim milletimi kağnı ile taşıyacaklar, kağnı döneminde kalmışlar, bunlarda modern bir dünya yok. Batılı modern dünyada yaşasın, benim vatandaşım kağnıda kalsın istiyorlar. Bunlara sorarsan Çukurova Havalimanı gereksin. Siz yıkım ekibisiniz, biz yapım ekibiyiz. Kusura bakmayın benim Adanalım size bu imkanı vermez, gadasını aldıklarım 24 Haziran'da tokadını atar.

Gaziantep-Osmaniye, Adana-Mersin hızlı trenini 2 yıla kadar tamamlıyoruz. Yaklaşık maliyeti 1,2 trilyon olan Çukurova Bölgesel Havalimanı inşaatı devam ediyor, yakında bitiriyoruz. İrili ufaklı 11 baraj yaptık. 6 barajın da ihale çalışmaları sürüyor. Çukurova dünyanın sayılı tarım alanlarından biri. Pek çok projeyi hayata geçirdik. Son 16 yılda 800 bin dekar araziyi sulamaya açtık. Devam eden projelerle 633 bin dekar alanı daha sulamaya açacağız. Çiftçilere 3,5 katrilyon lira tarımsal destek verdik. Bay Kemal diyor ki çiftçi ağlıyor diyor. 4,5 milyar dekarlık alanı olan Çukurova’yı sit alanı olarak korumaya aldık. Sadece tarımsal üretim yapılacak. Adanalı işverenlerimize 2,1 trilyon lira teşvik verdik. Adana’daki 3 organize sanayi bölgesinde 34 bin 550 kişiyi çalıştırıyoruz. Adana’yı sadece tarımda değil, sanayi ile de şaha kaldıracağız. Bunun için önümüzdeki süreçte tarihi bir adım atıyoruz. Ülkemizin 5 bölgesinde mega sanayi bölgesi kuruyoruz. 100 bin kişiye istihdam sağlayarak Türkiye’ye sanayi ve üretimde sınıf atlatmayı planlıyoruz. Bunlardan birini de Ceyhan enerji ihtisas bölgesi olarak Adana’da açacağız. Enerji ve sanayide Adana böylece şaha kalkacak. Vakit, üretim, bolluk, bereket vakti diyoruz."

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Sandığın rengi belli olunca hemen çamura yatmaya başlıyorlar, hile olacak hurda olacak diye milletin iradesini yok saymaya başlıyorlar. Meydanları dolduran milyonları görmezden gelip benim seçmenimi hakaretlerle aşağılıyorlar. Mızıkçılık yapıyorlar. Benim vatandaşıma, seçmenine burada edebimin el vermeyeceği laflar söylüyorlar. Miting meydanımıza koşan insanlarımıza olmadık hakaretler yağdırıyorlar. Kendilerine çeki düzen vermek yerine bu millete makarnacı, bidon kafalı, mülteci diyerek benim Adanalı kardeşimi aşağılıyorlar. Çanakkale’de şehadete koşan bu milletin bağımsızlık duygusunu göremediler, anlayamadılar. Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşadım hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım. Son 16 yılda bizimle birlikte 12 kez seçimlere girdiler, 12 kez asla gerçekleşmeyecek hayallere kapıldılar, 12 sinde de yenildiler ama yine de ders almadılar, bu milleti tanıyamadılar. Yaşadıkları onca hezimete rağmen hatalarından ders almadılar. "
 
"Bu seçimden sen birinci olamazsan Bay Muharrem ne yapacaksın gidecek misin?" diye soran Erdoğan, "Bay Kemal bunu bildiği için aday olmadı, başından savdı, seni aday yaptı. Her seferinde iktidarın yolunu milletin gönlüne girmek değil vesayet odaklarına selam durmakta buldular, devamlı yalan ve dolana sarıldılar. Şu CHP’nin adayı Bay Muharrem’den diğer adaylardan bugüne kadar terörlü mücadele adına bişeyler duydunuz mu?" Bay Muharrem aday gösterilince hemen nereye gitti, Edirnede’ye terör örgütünden tutuklanmış Demirtaş’ı ziyarete gitti. Adana terörü de teröristleri de iyi bilir. Teröristlerle el ele olan Ankara’dan İstanbul’a onlarla yürüyen Bay Kemal’i de Bay Muharrem’i de CHP’yi de demokratik olarak 24 Haziran’da sandığa gömmeye var mıyız?" ifadelerini kullandı.

Selahattin Demirtaş'ın cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili de konuşan Erdoğan şunları söyledi:
"Diyarbakır’da 53 vatandaşımızı bunlar öldürttü. Sokağa döktüler Kürt kardeşlerimizi. Ve bu adam halen utanmadan sıkılmadan aday oluyor. Ya başka aday olacak 1 tane adam yok mu partilerinde. Bunlar aday fakiri mi. Korku siyaseti, tehdit, şantajla bu milletin iradesini teslim alacaklarını sandılar. Huylu huyundan vazgeçmezmiş. Bunlar kötü huylarından asla vazgeçmiyorlar. Milletten icazet almak yerine Pensilvanya’ya göz kırpıyorlar. Milletle yol yürümek yerine bölücü örgütün temsilcileri ile yol yürüyorlar. Ne diyor Bay Muharrem seçilirsem yardımcım yapacağım diyor. Amerika’dan gelen telefonlarla FETÖ davalarını sulandırmaya çalışıyorlar. Adana’da MİT tırlarını durdurarak ülkemizi uluslararası arenada tecrit ettirmeye çalışan alçakları unutmadınız değil mi? Terör örgütü elemanlarına özgürlük vadeden Bay Muharrem Adana’nın komşusu Niğde’ye geliyor. Pensilvanya’yı incitmemek için Niğde’de Şehit Ömer Halisdemir’in kabrine bile uğrayamıyor, o gece gözünü kırpmadan bu milletin istikbali için kabri başında dua edemiyor ama aynı Bay Muharrem Edirne’deki tutuklunun gönlünü edebilmek için rüzgar gülü gibi bir sağa bir sola dönüyor, Diyarbakır’a gidiyor HDP sempatizanları ile yaptığı mitingde Tekirdağ’dakini hapisten kaçırma sözü veriyor."

Afrin’i terörden temizleyen kahramanlara edepsizce dil uzattıklarını kendilerine de akıl vermeye kalkıştıklarını ifade eden Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Afrin’de, Kandil’de ne işiniz var diye... Bay Muharrem, biz Kandil’e de, Afrin’e de Sincan’a da Cerablus’a da gireriz. Kandil’i bölücü terör örgütünün başına yıktık, yıkıyoruz. Ülkemizi taciz eden kim olursa onlara Gabar'ı da Tendürek’i de uçaklarımızla bombaladık. Kendi keyfi için Bay Muharrem Mehmetçiklerimizin moralini bozmaktan çekinmiyor, tıpkı genel başkanı Bay Kemal gibi Kandil operasyonumuzu durdurmaya çalışıyor. Neyi durduruyorsun. Böyle bir anlayışın Türkiye’ye verebileceği bir şey olabilir mi? Ülkesini, milletini tanıyamayanlardan bu memlekete bir hayır gelir mi? Öğretmenlerinin hakkını yiyen, bir dershaneyi bile yönetemeyen birinden bu ülkeye hayır gelir mi ? Milletin hakkını hukukunu savunması beklenebilir mi? Yıkmaktan, durdurmaktan başka bir amaçları yok. Bizim bunlarla kaybedecek tek bir saniyemiz bile yok. Büyük Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine taşıma gibi hedeflerimiz var. Biz yıkmanın değil ülkemize yeni eserler kazandırmanın peşindeyiz. Biz FETÖ'cülere koltuk değneği olmanın değil terörün belini kırmanın derdindeyiz. Önümüzde çok kritik süreçler var, gün depar atma günüdür. Sadece AK Parti’ye gönül vermiş kardeşlerimizden değil, ülkücü ve alperen kardeşlerimden çok ciddi destek bekliyoruz. 15 Temmuz’da olduğu gibi söz konusu vatansa diyerek ölüme nasıl meydan okuduklarını biliyorum. Sırt sırta vererek bunlara layık oldukları dersi hep birlikte vereceğimize inanıyorum."
Bu haber 30234 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Cabbar tarafından 23.06.2018 21:36:53 tarihinde yazılmış
Hep ayni hikaye adana son 16 yil sayeniDe coktu havaalani mersine tasiyip burdakilerede alkislatiyor kafayi yiyecem bu nasil bir is dalga geciyor bizle

Objektif tarafından 22.06.2018 16:40:55 tarihinde yazılmış
Tayyib Erdoğan hatırına ve taşımalı kalabalıkla meydana insanlar geldi getirildi. Ama bu sandığa yansımaz. Vizyon sahibi olmayan vekillere zaten oy çıkmaz. Başkanlıkta belki. bu vekilliği bu kadar basitleştirmenin Ahmet Zembilci filan . Ne katacak ülke gelişimine, güldürmeyin Allah aşkına. Reis aşkına belki, ama vekillere oy yok. SAADET yükselişte....

Nadir.. tarafından 21.06.2018 12:10:22 tarihinde yazılmış
Artık bindirme ve taşıma kalabalıklara konuşmaktadır TAYYİP.. Mezhepsiz, caferileri hak mezhep kabul eden, Bidatçı, islamın temel hususlarını güncelleştirme gayretinde olan, milliyetsiz(milliyetçiliği ayaklar altına alan), BOP eşbaşkanı, siyonizm hizmetçisi, Papanın ikide bir elini öpen, teoder hertz in cehennem çukurunda ailece saygı duruşunda duran, 4 milyar dolarlık köprüleri devlete ve millete 25 milyar dolara kakalayan AKP zihniyetine oy yok. TAMAM Artık.. Soyulmaya TAMAM yeter artık diyoruz. FETÖ için seni destekledik.. FETÖ ile kanka oldun. Tabanı ibadet ortası ticaret tavanı ihanet dedin.. TABANI kodese tıktın.. ORTASI ile hala berabersin.. ortaksın.. TAVANI ise sefa sürmekte.. Kılına bile dokunamadın.. YAZIKLAR Olsun AKP zihniyetine.. Bu nedenle desteğimi çekiyorum.. NE MUTLU Millet İTTİFAKINA OY VERENLERE.. Allah akıl fikir izan şuur versin bu millete. ARTIK BU MİLLET KANDIRILMASIN .. YETER TAMAM ARTIK...

Müslüm tarafından 21.06.2018 01:09:09 tarihinde yazılmış
Halen Adana'ya gelip konuşuyorlar ya şaşıp kalıyorum.

M.İlyas Polat tarafından 20.06.2018 20:48:40 tarihinde yazılmış
16 Yıl Ak Parti'ye oy verdim.Artık benden oy yok.Çünkü Ak parti eski Ak parti değil. Reformist kişiliğini kaybetmiş bütün enerjisini sadece Erdoğan'ın başkanlığı ve iktidarı kaybetmemeye odaklamış halkı unutmuş bir partiye oy vermek istemiyorum. Ayrıca ülkemizin üzerinde çok tehlikeli bir Ak Parti vesayeti oluşmuş durumdadır.Meclis,anayasa,YSK yargı,TSK,tüm bürokrası hepsi iktidarın menfaatleri için kullanılan birer araç haline gelmiştir.

tarkan ş o tarafından 20.06.2018 11:12:04 tarihinde yazılmış
halkın hizmetinde olması gereken araçları otobüsleri miting için çeken belediye bir çok insanın mağdur olmasına vesile oldu metro bedava tabi bunun parasıda halktan çıkıyor şimdi kimin parası ile kime iyilik yapıldı

Aladağlı tarafından 20.06.2018 02:56:02 tarihinde yazılmış
Mahşeri kalabalık...dosta güven düşmana korku verdik Erdoğan bitti bahçeli bitti diyen ip çiler bunuda görün

Ferit akkabak tarafından 19.06.2018 23:20:38 tarihinde yazılmış
Reis

Adanalı hakan tarafından 19.06.2018 21:16:53 tarihinde yazılmış
Adana sehircilikten çıkmış köye dönmüş İstanbul'a Ankaraya yapılan Adana'ya yapılsa daha çok güzel şeyler olur Adana gittikçe dahada geriliyor Adana'nın hastaneye ihtiyacı yok Adana'nın parka ihtiyacı yok Adana'nın kentsel dönüşümünü ne ihtiyacı var yollara ihtiyacı var birde yuregire el atsalar yolları dar mahallesi kötü eski binalar

Mehmet demir tarafından 19.06.2018 20:32:05 tarihinde yazılmış
Adana bs belediye otobusleri secmen tasimakla mi girevliydi?en az 50 otobus saydim?sozlu bir cvp ver

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
YAZARLAR
Yüksel MERT

Elif NİSA

Metin DOĞRUYOL
Metin DOĞRUYOL
Korona Virüs Afişlerde

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Garplılaşma ve Dindarlar

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
1121
Bugün Gelen: 
55570
Toplam Ziyaretçi: 
327668753


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.