19:16:14 / 29.05.2020 
Sosyal mesafeli ilk cuma kılındı   |   Otostop yaptıkları aracı gasp ettiler   |   Adana'da garip olay   |   Gelin görümcesinin kasasını çaldırdı   |   Kozan’da anız yangını   |   Tarım işçilerini taşıyan servisler çarpıştı   |   Motosiklet kazasında feci ölüm   |   Magandalar polise yakalandı   |   Eşini dövdü, babası ve ağabeyini bıçakladı   |   Ölümden kaçtılar, ölümüne serinlediler   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Dolmuşta feci ölüm
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Erdoğan, Adanalılara seslendi
İşte Adana'nın milletvekilleri
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
Adana'da evleri su bastı
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
Ehliyet yenileme ne zaman bitiyor?
 ÇOK YORUMLANAN
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
İşçiye maaş yok festivale para çok
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
ASKİ'de işten çıkartmalar tartışılıyor

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
'CUMHUR İTTİFAKI MİLLET AKLIDIR'
21.06.2018

MHP Lideri Bahçeli, '24 Haziran seçimleri, Türk milletinin yeniden doğuş ve dirilişinin miladı' dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “24 Haziran seçimleri, Türk milletinin yeniden doğuş ve dirilişinin miladı, Cumhur İttifakı millet aklıdır” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli, partisinin Uğur Mumcu Meydanı’nda düzenlediği Büyük Çukurova Mitingi’nde yaptığı konuşmasına, “Mutluyum, çünkü Adana’dayım. Maşallah Adana, tüm haşmet ve görkemiyle İstasyon Meydan’ına akmış. Allah nazardan saklasın, kem gözlerden korusun. Adanalılar bugün bu meydana mührünü vurmuş. Kıskananlar çatlasın, çekemeyenler ıslah olsun” diyerek başladı.

Bahçeli, “Adana kararlı bir duruş sergilemiş MHP’ye güç ve cesaret vermiştir. Allah'a şükürler olsun ki sizler yeni bir destan yazmak için iddialısınız, inançlısınız, iştahlısınız. Türkiye’ye, milletin kaderine, Türklüğün bekasına, vatanın geleceğine sahip çıkmak için atılgansınız, çeviksiniz, yüreklisiniz. Yılın en uzun günü olan 21 Haziranda İstasyon Meydanı’nı tıklım tıklım dolduran bu milletperverlik, vatanperverlikle iftihar ediyorum” diye konuştu.

Pazar günü yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekilliği genel seçimlerinin Türkiye’nin birlik ve dirliğine katkılar sağlamasını Allah’tan niyaz ettiğini belirten Bahçeli, “Adana geçit vermeyen kaledir, milli mukavemetin kalp atışıdır. Tarih boyunca karanlık oyunlara kanlı hesaplara Adana’dan ekmek çıkmadı, yine çıkmayacaktır. Bu kutlu vatan köşesi, şehitlerin kanı dökülse de Al bayrağı yere düşürmedi, bundan sonra da düşürmeyecektir. Adana ne zaman görev alsa namerde diz çöktürdü, haine aman diletti. Adana, Türkiye’nin özetidir. Türk milletinin özüdür, istikbalin öz güvenidir. Burada zillete geçit, haine tahammül, fitneye müsamaha yoktur. Sen var ol, çok yaşa Adana. Allah’ına kurban Adana” dedi.

Türkiye’nin varlığına, bölünmez bütünlüğüne pusu kuranlara verilecek en güzel cevabın, 24 Haziran günü sandıkta yapılacak altın vuruş olduğunu dile getiren Bahçeli, “Adana’ya güvencim tamdır. Adana’nın yiğitleri ayrılık gayrılık bilmez. Adanalı inançlı, imanlı, ülkü sahibidir. Türkiye e Adana’nın kaderini yakından etkileyecek seçimlere yalnızca 3 gün kalmıştır. Bu seferki seçimler, ya geleceğin sis perdesini aralayacak ya da zifiri karanlığın var olmasına yola açacaktır” şeklinde konuştu.

"Huzur ve refahı milletimize çok görenler, pusudalar"
Muhalefete yönelik konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, şunları söyledi:
“Türkiye’nin büyümesinden endişe edenler vazgeçmiyorlar. İstikrardan korkanlar son şanslarını deniyor, son kozlarını oynuyorlar. Huzur ve refahı milletimize çok görenler, pusudalar. Bekamızı tehdit edenler sıraya girmişlerdir. Geleceğimizi kundaklamak isteyenler iftiralara sarılmışlardır. Güçlü Türkiye arzumuzu kıskananlar zilletin safında toplanmışlardır. Hepsini görüyor, biliyor alayını tanıyoruz. Çok şükür karanlık çevrelerin tekerine çomak sokuyor, iç ve dış fesat odaklarının ezberini bozuyor, uykularını kaçırıyorsunuz. Çünkü siz Adana’sınız, sizler MHP’yi asla yalnız bırakmadınız, yine bırakmayacaksınız.
Ne Adana’nın başını öne eğeriz ne de Türkiye’nin diz çökmesine müsaade ederiz. Türk milleti boyun eğmedi yine eğmeyecektir. Ne kadar Türkiye karşıtı varsa karşımızda toplanmış durumda. Alayı birden ülkemize parmak sallıyor, ele geçirmeye gayret ediyor. 15 Temmuz gecesi hepsinin dersini verdiniz, topunu birden silindir gibi ezip geçtiniz. Türk milletinden intikam almaya çalışanları doğduğuna pişman ettiniz. 1 Dolarlık hainlere şamarı indirdiniz.”

Dostun sevindiğini, düşmanların sindiğini, bin yıllık kardeşliği bozmak isteyenlerin komaya girdiğini belirten Bahçeli, “Suriye’de terör örgütlerine tırlar dolusu silah ve mühimmat verdiler. Irak’ın kuzeyine kaçak, korsan, kanunsuz, sözde bir devlet kurdurmayı amaçladılar. Ekonomik baskı araçlarını kullandılar. Karşımızda iki seçenek var; Ya hep birlikte olacağız ya da hep birlikte yok olacağız. Tarih boyunca esareti kabul etmeyen bir millete yakışan neyse onu yapacağız” diye konuştu.

"24 Haziran’da, Cumhur İttifakı zafere ulaşacaktır"
Bahçeli, 24 Haziran seçimlerinin, Türk Milletinin yeniden doğuş ve dirilişinin miladı, Cumhur İttifakı’nın millet aklı olduğunu vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ülkemize yönelen tehditler her geçen gün artarken vatanımızın elimizden kayıp gitmesine seyirci kalamazdık. Terör örgütlerini maşa olarak kullanıp üzerimize salanların, zalim hedeflerini görmezden gelemezdik. Milli birlik ve beraberlik hissiyatını uyandırmamız zorunluydu. 7 Ağustos Yenikapı duruşuna sahip çıkmamız zaruri bir sebepti. Ülkemizin terör örgütleri tarafından çepeçevre sarıldığı bir ortamda görevden kaçamazdık. Sizlerin teveccüh ve taktikleri sonucunda 16 Nisan 2017 yılında halk oylaması ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiş sağladık. Nihai olarak Cumhur İttifakı’nda karar kıldık. Bu nedenle Cumhur İttifakı, millet aklı dedik. Yeni hükümet sistemi ile devletteki çatlak sesler kısılacak, istikrar temin edilecektir.

İnşallah Türkiye’nin önü kapanmamak üzere açılacaktır. 24 Haziran’da, Cumhur İttifakı zafere ulaşacaktır. Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan tekrar cumhurbaşkanı seçilecek ve yürütmenin başı olacaktır. 24 Haziran’da MHP muhteşem bir neticeyle TBMM’de güçlü bir şekilde temsil edilme hakkına kavuşacaktır.”

“Partimizin sırtından kurban kesmeye çalışanlar bir kez daha hezimete uğrayacaktır"
Muhalefete yüklenen Bahçeli şunları söyledi:
“Partimizin sırtından kurban kesmeye çalışanlar ise bir kez daha hezimete uğrayacaktır. Attıkları iftiraların altında kalacaklar, algı oyunlarının sonuçlarına katlanacaklardır. Kimliksizler, köksüzler yıllardır partimizin çöküşünü görmek için el ovuşturdular. Bunlar Adananın tabiriyle ‘mahallenin gıranlarıdır’. Anketler vasıtasıyla kurdukları tuzakların hesabını, bizzat Türk milletine vereceklerdir. Bizim ittifakımızın mayası sağlamdır, temeli 15 Temmuz’da tanklara karşı asil duruşudur. Bizim ittifakımızın harcı 16 Nisan halk oylaması ile tanınmıştır. Biriz, beraberiz, hep birlikte güçlü Türkiyeyiz.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) adayının mitingleri, Halkların Demokrasi Partisi (HDP) flamalarıyla dolup taşıyor. İYİ Parti’nin (İP) adayı seçimler 2. tura kalırsa, ön şartsız Erdoğan’ın karşısındaki adaya destek vereceğini söylüyor. CHP, İP, HDP aynı çuvala giriyor, aynı çukura düşüyor. Bunların 2. Tur rüyaları hüsranla sonuçlanacak, 24 Haziran akşamı tepetaklak olacaklardır. Türk ve Türkiye düşmanları sandığa gömülecektir. Bundan kaçış yoktur, kurtuluş olmayacaktır.”

Bahçeli'nin seçim vaatleri
Seçim beyannamesinden ve vaatlerinden de bahseden Bahçeli konuşmasına şu şekilde devam etti:
Teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri hariç olmak üzere, kader kurbanlarına af çıkaracağız. Vatandaşlarımızı, kredi ve kredi kartı borçları ve yüksek faiz sarmalının neden olduğu yoksulluk tuzağından kurtaracağız. Ekonominin ihtiyacı olan alanlarda yapısal reformları hızla temin edeceğiz. Esnaf ve çiftçilerimizin vergi ve prim yükünü hafifleteceğiz. Esnaf ve sanatkarlarımızın geçmiş hizmetlerine borçlanma hakkı tanıyacağız. Staj ve çıraklık sürelerini emeklilik hizmetine sayacağız. Yük ve yolcu taşımacılığı yapan esnafımıza vergisiz akaryakıt sağlayacağız. Şoför esnafımıza yıpranma payı hakkı vereceğiz. Çiftçilerimizin kullandığı mazottaki vergileri kaldıracağız. Sulamada ve tarım işletmelerinde kullanılan elektrikten KDV alınmaması; tohum, fide ve ilaç gibi girdilerin vergi yükünün düşürülmesi konusunda her çabayı göstereceğiz. İşsiz her aileden bir kardeşimize asgari ücretin yarısı kadar aile desteği yardımı verilmesi konusunda mücadele edeceğiz. Gençlerimizin, iş bulana kadar ailelerinin sağlık sigortasından yararlanması ve öğrenim kredisi borçlarından faiz alınmaması hususunda gereğini yapacağız. Üniversite giriş sınavının kaldırılması konusunda çalışmalarımıza hız vereceğiz. Askerlik süresinin prim ödemeksizin emeklilik hizmetine sayılması, emekli aylıklarındaki eşitsizliklerin giderilmesi, refah payının yükseltilmesi amacıyla elimizden geleni çabayı göstereceğiz. Emeklilikte yaşa takılan kardeşlerimizin mağduriyetlerini gidereceğiz."
Bu haber 5230 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Isci tarafından 24.06.2018 20:48:46 tarihinde yazılmış
Demistik mhp adana da bitti diye sözlü sanada yol görünmeye 8 ay kaldı bol bol ye indira gandi yap 8 ay sonra sende abbaş yolcu istersen 8 ay verme işçilere maaş sıkıntı yok

Yörük GURD tarafından 23.06.2018 23:53:37 tarihinde yazılmış
MHP bir dava partisidir. Davasını satan.Patinin başkanı kimse Reis o dur.Aşağıda da görüyorum ki davayı satanlar doluşmuş buraya!!!!! Sen Aldırma DEVLET..; Zira, Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz; Çünkü bu yol kutludur, gider Tanrı Dağına. Halbuki yoldaşını bırakıp dönenlerin Değişilir topuda bir sokak kaltağına

Yavuz tarafından 23.06.2018 12:07:21 tarihinde yazılmış
24 Haziranda Adana'lılarda sana seslenecek merak etme. Tatlı tatlı yemenin acı acı genirmesi vardır.

KARAİSALI tarafından 23.06.2018 10:14:09 tarihinde yazılmış
AKP'NİN ARKA BAHÇESİ.

Yeşilyurt tarafından 22.06.2018 21:36:09 tarihinde yazılmış
" EMİR ERİM RAMAZAN " Adana'yı kaybettin.

Sedat tarafından 22.06.2018 20:19:53 tarihinde yazılmış
Eskiden Ülkücü dediklerinde Sağlam karakterli,vatanına milletine bağlı,ahlaklı,belli bir ciddiyete sahip ve prensipleri olan insanlar aklıma gelirdi.Şimdi Ülkücü dediklerinde Bugün başka yarın başka konuşan,kaşı gözü oynayan,menfaatçi ve yalalık yapan tipler aklıma geliyor.

yunuz yılmaz tarafından 22.06.2018 19:41:04 tarihinde yazılmış
MHP liler MHP nin hatırına mitinge gittiler ancak çoğunluk oyunu İYİ PARTİ Meral Akşener e atacak. Mitingde gözükenler kadar bile oy alamayacaklar. mhp adana da 2 milletvekili çıkarırsa büyük başarı. türkiye genelinde yüzde 5-6 ancak oy alabilecekler. inşallah devlet bahçeli gider mhp tekrar şahlanır.

tarkan tarafından 22.06.2018 16:34:48 tarihinde yazılmış
yine metro bedava otobüsler hatlardan çekildi nerelerde kullanıldı benim paramla mitig yapılıyor sonra bunlardan hayır brkle miting için kullanılan atobusun metronun parsını partiler verdimi hiç sanmam

temizlik süne işçisiyim tarafından 22.06.2018 15:43:36 tarihinde yazılmış
siz e oy yok bahçeli sözlüye sözle maaşları dagıtsın cuma akşam a kadar maaş yatmassa oylar iyi partıye adanayı bitirdi sözlü ve saz ekip i sayın bahçeli

Mahmut tarafından 22.06.2018 12:21:23 tarihinde yazılmış
Bizleri ülkücüyüm demekten utanır hale getirdiniz.Baraj sorunu yaşamamak Hükümetin emir eri olup yan gelip yatmak uğruna davayı ayaklar altına aldınız.Yazıklar olsun size - OYUM İYİ PARTİYE

cikcik tarafından 22.06.2018 10:55:21 tarihinde yazılmış
bu miting mhp nin bittiğinin selfisi, özçekimi, resmidir...!yar saçların lüle lüle bir takım kolpacılar size güle güle..!

alalhına gurban adana::))) tarafından 22.06.2018 10:20:08 tarihinde yazılmış
anonsçu eleman ''büyükşehir ve ilçe belediyelerinden imza karşılığı yoklama ile (tehdit,şantaj' mitinge gelenler özgürdür,evlerine gidebilir'' şeklinde bir anons çıksa miting alanında resmi ve sivil polisler dışında kimse kalmaz gibi geldi bana!!sizce?

teşekkürler adana tarafından 22.06.2018 10:12:24 tarihinde yazılmış
muhteşem bir katılım vardı..!mitingin ortasında 3 ayak halay çekiyorduk kimse kimseden rahatsız olmuyordu .::::))))))ı.. tehdit ve zorbalık ile otobüsler ile mitinge taşınıpta ancak zincir bulunamadığından dolayı birbirine ayaklarından bağlanamayan bazı vatan hainleri!!!! mitingden tüymüştü..onlara teşekkür ediyoruz bize halay çekecek kadar böyyük bir boşluğa sebebiyet verdikleri için..!

TUZLALI tarafından 22.06.2018 01:25:36 tarihinde yazılmış
Değerli Ülküdaşlarım Türkiye Cumhuriyetinin tek iktidar olmak istemeyen Ülkücülüğe pranga vuran bu numune vatandaşı sandığı gömelim Türkiye iYi olsun..

kazım çetinoğlu tarafından 21.06.2018 23:24:10 tarihinde yazılmış
milleti işten güçten toplayıp zorla mitinge götürmeyi bırakın ..koltuk sevdası mhp yi ne hale getirdi bekleyin görün pazar günü..

Nadir tarafından 21.06.2018 22:40:45 tarihinde yazılmış
Türk milliyetçiliğinin Kontrol elemanı.. Sayende Türk milliyetçiliği ne uzar ne kısalır.. Dürüst biri değilsin Bahçeli. AYTAÇ Duraka yanlış yaptın. Fesatçı ve talancı SÖZLÜye sahip çıkmaktasın. Yazıklar olsun sana demiyecem.. Sana oy verenlere YAZIKLAR Olsun.. .

Çağrı tarafından 21.06.2018 22:40:31 tarihinde yazılmış
Bizi dosta düşmana rezil ettin Bahçeli.Sana ülkücülerden oy yok. Her zaman Akp'nin yancısı olarak hatırlanacaksın.

Adana tarafından 21.06.2018 22:20:23 tarihinde yazılmış
Bir milletvekili yeter. Dur bakalım.mecliste grup kurabilecek mi

Ferhat tarafından 21.06.2018 21:43:03 tarihinde yazılmış
Sn.tayyip Erdoğan nın emir eri. olmuşsun sn.bahçeli..

İşçi eşi tarafından 21.06.2018 21:37:10 tarihinde yazılmış
Sen önce sözlü Daltonu al adana belediyesinden tehditle işçi topladı meydana gelmezseniz 3 ay daha maaş vermem diyerek evin kirası geldi geçti gitti ev sahibi dışarı attı atacak evladına bayram harçlık verir gibi 1 binlira dağıttı evlatlarina isciler kilot alamadı kendi evladı 20 30 bin liralık harçlık bayramlilkla gezdi giydi sözlü bey allaha nasıl hesap verecen bilmiyom 12 yıllık isciyim senin gibi başkan müslüman görmedim yatacak yerin yok senin evlatlarımin ahi sana dolansin allah bildi gibi yapsın

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Siyasiler ve Yalan
YAZARLAR
Yüksel MERT

Elif NİSA

Metin DOĞRUYOL
Metin DOĞRUYOL
Korona Virüs Afişlerde

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Pozitivizm ve Dindarlar

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
1678
Bugün Gelen: 
33412
Toplam Ziyaretçi: 
330978784


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.