02:55:49 / 27.05.2020 
Uyuşturucu satıcıları mahalleliyi vurdu   |   Vali Demirtaş'tan çiftçilere 'geçmiş olsun'   |   Çukurova'da biçerdöver, kırsalda orak   |   Tufanbeyli’de fasulye soğuktan kurudu   |   Vali Demirtaş: Başarı hepimize ait   |   Rüzgar buğdaya zarar verdi   |   Nargile kutusundan uyuşturucu çıktı   |   Uyuşturucu tacirleri kaçamadı   |   Engelli adam evinde ölü bulundu   |   Polisten palyaçolu, pamuk şekerli bayram   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Dolmuşta feci ölüm
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Erdoğan, Adanalılara seslendi
İşte Adana'nın milletvekilleri
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
Adana'da evleri su bastı
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
Ehliyet yenileme ne zaman bitiyor?
 ÇOK YORUMLANAN
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
İşçiye maaş yok festivale para çok
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
ASKİ'de işten çıkartmalar tartışılıyor

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
'MİLLET İTTİFAKI GÜVENLİK SORUNUDUR'
27.03.2019

Bahçeli, "CHP'ye, İYİ Parti'ye, Saadet Partisi'ne oy veren kardeşlerim, Cumhur İttifakı sizi de kucaklayacaktır." dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "CHP'ye, İYİ Parti'ye, Saadet Partisi'ne oy veren kardeşlerim, Cumhur İttifakı sizi de kucaklayacaktır. Kürt kardeşlerim, gelin oyunu bozun. PKK'yı birlikte tasfiye edelim. Gelin Cumhur İttifakı'nın samimiyetinde buluşalım. Biz hiç kimseyi dışlamıyor, yabancı saymıyoruz. CHP gibi teröristlerde siyasi gelecek görmeyiz. İYİ Parti gibi HDP'den medet ummayız. Çünkü biz Cumhur İttifakı'yız" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli, 31 Mart Yerel Seçimler öncesinde partisinin İstasyon Meydanı'nda düzenlediği mitingde Adanalılara hitap etti. MHP Lideri Bahçeli, "Çok yaşa Adanam. Sonsuza kadar var ol Adanam. Adana, 31 Mart'ta Cumhur İttifakı'na destek verecek, cesaretini, dirayetini gösteriyor, tercihini ilan ediyor" diyerek başladığı konuşmasında, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde Cumhur İttifakı'nın Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü'ye ve ilçe belediye başkan adaylarına destek beklediğini ifade etti.

"Trump'ın karanlık imzası hukuksuzdur, hükümsüzdür"
Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin meşru davasının yılmaz savunucusu, birliğin, dirliğin ve kardeşliğin temsilcisi olduğunu kaydeden Bahçeli, AK Parti ile MHP'nin çıkarsız, hesapsız, hilesiz ve yalansız bir ittifak kurduğunu söyledi. MHP Lideri Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin düşmanlarına karşı sadakatin ittifakı olduğunu belirterek, "İttifakımız vahşi hesaplara, Golan Tepeleri'ne dinamit fırlatan karanlık güçlere karşı milli ve manevi bir ittifaktır. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, 25 Mart'taki vahim imzasıyla, uluslararası hukuku çiğnemiştir. Golan Tepeleri'nden İsrail işgalini temsil eden Trump, Birleşmiş Milletler kararlarını alenen yok saymıştır. Trump, Ortadoğu'daki gerilim ortamının tırmanmasına çanak tutmuş, Golan Tepeleri'ni İsrail'e peşkeş çekmiştir. Trump'un karanlık imzası hukuksuzdur ve hükümsüzdür." diye konuştu.

"ABD ateşle oynamaktadır"
Türkiye'nin içinde bulunduğu bölgenin facianın kıyısında olduğunu ifade eden Bahçeli, Trump'ın Siyonizm'in hizmetkarı olduğunu ve bunun ABD halkına, küresel adalete, inanç ve insanlık haklarına büyük bir hakaret olduğunu belirterek, "YPG'ye, PYD'ye tırlar dolusu silah sevk eden, sınırımızda terör devleti kurulmasını deneyen ABD'nin ateşle oynadığı açıktır. Bu kapsamda bekamız ağır bir tehdit altındadır. Buna karşılık Cumhur İttifakı, dış mihraklara karşı güvenin ittifakıdır. Temelsizler ittifakımızı anlayamazlar. Zillete, rezalete, emperyalist arzulara boyun eğenler bizi hazmedemez. İsimleri beş harften oluşan zillet çetesi ittifakımızdan hazzetmez. Zalimler, işbirlikçiler karşımızdadır. İhanet kapımızdadır. Ancak tehdit ne kadar fazla olursa olsun, Cumhur İttifakı alayını devirecektir. Cumhur İttifakı bekamıza pusu kuranların kökünü kurutmaya muktedirdir. 31 Mart'ta birlikte olursak hepsini perişan ederiz. Çünkü zillet korkaklıktır, teslimiyetçiliktir. Zillet yalandır, niyeti bozuk, fikri bulanıktır. Ne var ki Cumhur İttifakı'nın mayası da duruşu da sağlamdır. Adanalıyı hafife alanlar, fıtrat değişir sanmasın. Çukurova'da Ermeni çetelerini tepeleyen, işgalci Fransızların başını ezen o asil kan, bugün aynı kandır. Cesaret de kahramanlık da ayndır, Adana'da yaşamaktadır." ifadelerini kullandı.

"Millet İttifakı Türkiye'nin karşı cephesidir, güvenlik sorunudur"
Muhalefete ağır sözlerle yüklenen MHP Lideri Bahçeli, Adanalılara güvendiğini ifade ederek, şunları söyledi:
"Üzerimizde oynanan oyunlara, aramıza sokulmak istenen fitnelere rağmen şehitlerimize, bayrağımıza, ezanımıza sahip çıkmak için, milli bekamızı korumak için Adanalılar milli şuurla hareket etmektedir. Kimin kimle yürüdüğünü görüyoruz. Kimler hangi ortaklıklar içerisinde biliyoruz. CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, HDP, PKK ile yan yanadır, FETÖ ile yanak yanağadır. Kandil'de hazırlanan meclis aday listeleri, aziz milletimze dayatılmaktadır. Adına demokrasi güçlerinin ittifakı deyip, ihaneti ve alçak işgal gayelerini maskelemeyi hedefliyorlar. Ne var ki mızrak çuvala sığmıyor. Atatürk'ün partisi HDP'den ilik ve organ nakli yapıyor, bir gözüyle Kandil'i, diğer gözüyle Pensilvanya'yı kolluyor. Şu rezalete bakın. PKK'lı teröristler CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi üzerinden, belediyelere sızmayı hedefliyor. Hainler silahla yapamadıklarını, zillet ittifakıyla başarmayı deniyor. Sözde Kürdistan'da kazanmaktan bahsedenler, CHP'yi ipotek altına almıştır. Yazıktır, günahtır, cinayettir. Bu nedenle zillet ittifakı, milli güvenlik sorunudur. Zillet ittifakı, Türkiye'nin karşı cephesidir. CHP'ye oy veren kardeşlerim bu karanlığa nasıl 'Evet' diyecekler? İYİ Parti'ye oy veren kardeşlerim zillete nasıl ortak olacaklar? Adanalı kardeşim, CHP'nin, İYİ Parti'nin, Saadet Partisi'nin, HDP'nin zilletine 'Tamam' demez. Bunları enselerinden tuttuğu gibi sandığın dibine gömer. Nerede olursanız olun. İster güneyden, ister kuzeyden, ister doğudan, ister batıdan. Dininiz, diliniz, kökeniniz ne olursa olsun. Vatanım, bayrağım, milletim diyenlerin kutlu bir beraberliğidir Cumhur İttifakı. Bin yılın kaynaştırdığı Türk milleti üzerindeki oyunlar boşa çıkacaktır. Güvence Cumhur İttifakı'dır. Kurulan düzenler dağılacaktır. Teminat Cumhur İttifakı'dır. Türkiye'nin düşmanları Cumhur İttifakı'nı asla aşamaz, geçemezler."

"Cumhur İttifakı CHP'li, İYİ Partili ve Kürt kardeşlerimi kucaklayacaktır"
Adanalılardan 31 Mart Yerel Seçimleri'nde Cumhur İttifakı için destek beklediklerini ifade eden MHP Lideri Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Adana'da başlayan hizmet kervanının artarak devamı, parlak projelerin sürmesi, zincirleme yatırımların temini için Adana, Cumhur İttifakı'nda uzlaşmalıdır. 15 Temmuz gecesini hep birlikte yaşadık. Yıllarca şehit tabutlarına birlikte omuz verdik. Türkiye'yi aciz hale getirmek istediler. Milletimizi parçalamayı denediler. Kanlı iç çatışmaları teşvik ettiler. Hatta 15 Temmuz gecesi işgale teşebbüs ettiler. Ne yaptılarsa başaramadılar. Çukur açtılar, gömüldüler. Bomba attılar bedelini ödediler. Türkiye'nin geleceğini güvene almak için sizlerin tercihiyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni tesis ettik. Yerel yönetimlerle yeni hükümet sisteminin milli bekamız açısından uyumlu olması zorunludur. Yeni 15 Temmuzların yaşanmaması, Türk ve İslam düşmanlarına gün doğmaması için bu zorunludur. 31 Mart Türk milletinin başarısı olmalıdır. 82 milyon el ele verip işbirlikçileri, zilleti bertaraf etmeliyiz. CHP'ye, İYİ Parti'ye, Saadet Partisi'ne oy veren kardeşlerim, Cumhur İttifakı sizi de kucaklayacaktır. Kürt kardeşlerim, gelin oyunu bozun. PKK'yı birlikte tasfiye edelim. Gelin Cumhur İttifakı'nın samimiyetinde buluşalım. Biz hiç kimseyi dışlamıyor, yabancı saymıyoruz. CHP gibi teröristlerde siyasi gelecek görmeyiz. İYİ Parti gibi HDP'den medet ummayız. Çünkü biz Cumhur İttifakı'yız. HDP bölücüdür, PKK canidir, YPG katildir, İYİ Parti ve CHP zillettir. Milli bekamızı sonsuza kadar yaşatmak için, 31 Mart dönümdür. CHP'ye, HDP'ye, İYİ Parti'ye Adana'nın gücünü gösterin."

Konuşmasının ardından MHP Lideri Bahçeli, Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü'nün elini kaldırarak oy istedi. Bahçeli'ye mitingde AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti ve MHP'li milletvekilleri de destek verdi.
Bu haber 2516 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Samet tarafından 28.03.2019 23:07:36 tarihinde yazılmış
Sayın Bahçeli danışmanların nasıl bilgi veriyor size. Hiçmi sormuyorsunuz. Personelin ücretini ödemekten aciz bir şahsiyeti tekrar neden aday gösteriyorsunuz.

Şehmuz tarafından 28.03.2019 15:26:25 tarihinde yazılmış
Mhp mi kaldı kimi akp oldu kimi iyi partili Bahçelide emir eri oldu yazık bitiridiler..

Guven Kaya tarafından 28.03.2019 15:10:07 tarihinde yazılmış
Ah Bahçeli ah,adam kıtlığı varmış gibi bu vasıfsızi aday gosterdin.Hem chp-ip-pkk adayının seçilmesini saglayacaksin hem de Adana nin bir 5 yılını daha yiyeceksin.Yazık değilmi Adana ya.

basbug tarafından 28.03.2019 08:23:29 tarihinde yazılmış
sayin bahceli 17 25 aralik hesabini sormazsam serefsizim dediniz bunun hesabini sormadan neden ak parti ile anlastiniz tugrul turkes ak parti ile anlasinca ciktiniz hep karalama kampanyasi yaptiniz ama suanda siz daha yakinsiniz akpartiye gecen secim adanada mhp kazanilsin diye 13 parti birlesti hdp de dahil mhp ye oy verdi sonunda mhp kazandi o zaman hdp terorust degildide simdimi terorist oldu

tarafından 28.03.2019 06:30:21 tarihinde yazılmış
Millet işsiz millet aç bunları konuşacağınıza takmışsınız Millet İttifakına madem terörle bağlantılı adayları var sormazlarmı nasıl aday olabiliyor bu adamlar teröristlerin aday olması bir yana nasıl sokaklarda ellerini kollarını sallayarak gezebiliyorlar milletin aklıyla alay etmeyiniz.

tarafından 27.03.2019 23:41:37 tarihinde yazılmış
Keşke başka bir aday olsaydi 5 sene bir şey değişecek her şey değişecek dedi ayni tas aynı hamam

Aydın Karaman tarafından 27.03.2019 23:20:31 tarihinde yazılmış
BEKA SORUNLARI 1 - Ana muhalefet partisinin kendisine verilen muhalefet etme görevini bırakarak iktidarın emrine girmesi 2-Hazine ve maliyenin birleştirilerek damada teslim edilmesi.3 - Sayıları 8-10 Milyona yaklaşan Suriye'linin ülkeye hesapsız kitapsız kabul edilerek ülke ekonomisinin ve Türk ırkının bozulması 4 -Devletin tüm kurumlarının tek bir kişinin kontrolüne ve emrine girmesi. 5-Yanlış politiikalar yüzünden halkın pazardan yarım kilo biberi satın alamaz hale gelmesi.. 6-Haksızlığın hukuksuzluğun adaletsizliğin adam kayırma ve torpilin had safhaya ulaşması.7-Devlet kurumlarında konforun süratle artması bunun yanında başıboşluğun ve istismarın en üst seviyelere çıkması 8-Ülkenin geleceğini ilgilendiren eğitimin Cumhuriyet tarihindeki en kötü dönemini yaşaması..

patatiz tarafından 27.03.2019 23:03:40 tarihinde yazılmış
illetmiy zilletmi adana halkı sana ve adayına gösterecek..!adana büyükşehir belediyesinin en borçlu olduğu il olduğunu, vadesi gelen borçlarını ödeyemez olduğununda bahsetme, yıılarca taşeron işcilerinin bu ay maaş yatacak mı, bugün yatar mı,yarına mı kaldı gibi korkularla çalışırılmasına ses çıkarma seçim zamanı beka yalanı ile kandrımaya kalk..avucunuzu yalayın..!

gurberteki adanali tarafından 27.03.2019 22:45:47 tarihinde yazılmış
Adana,li kime oy atacagini cok iyi biliyor sen merak etme sayin bahceli siz milleyetciligi birakmis kulliyetci olmusunuz.insanlari kandiramazsiniz artik.....

Alpaslan tarafından 27.03.2019 20:52:56 tarihinde yazılmış
Asıl güvenlik sorunu sensin bekçi efendi sandıklarda çakılacaksın bu çırpınış boşa

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Siyasiler ve Yalan
YAZARLAR
Yüksel MERT

Elif NİSA

Metin DOĞRUYOL
Metin DOĞRUYOL
Korona Virüs Afişlerde

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Pozitivizm ve Dindarlar

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
1921
Bugün Gelen: 
4721
Toplam Ziyaretçi: 
330855923


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.