23:49:37 / 07.08.2020 
Bozdurduğu 6 bin doları çaldırdı   |   İş makinası uçuruma yuvarlandı   |   Polis, boğulmalara karşı uyardı   |   Terlikli kapkaççı tutuklandı   |   Başkan Çay'dan o haberlere tepki   |   Altın 'altın çağını' yaşıyor   |   Konut kredisi faizleri yükseltildi   |   Adana'da pkk operasyonu   |   Boş yolda birbirlerine çarptılar   |   Motosikletle giderken vuruldu   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Dolmuşta feci ölüm
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Erdoğan, Adanalılara seslendi
İşte Adana'nın milletvekilleri
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
Adana'da evleri su bastı
 ÇOK YORUMLANAN
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
İşçiye maaş yok festivale para çok
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
ASKİ'de işten çıkartmalar tartışılıyor

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
ADANA'DA YENİ EĞİTİM YILI KONUŞULDU
06.09.2019

Vali Demirtaş, hedeflerinin eğitimde Adana'yı plakası gibi bir numaraya taşımak olduğunu söyledi.
Adana Valisi Mahmut Demirtaş, hedeflerinin her alanda olduğu gibi eğitimin tüm parametrelerinde de Adana'yı plakası gibi bir numaraya taşımak olduğunu söyledi.

 Yeni eğitim ve öğretim yılında gerçekleştirilmesi planlanan proje ve çalışmaların detaylarıyla ele alındığı "2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı" toplantısı düzenlendi. 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılına yönelik yol haritasının tüm ayrıntılarıyla değerlendirildiği toplantıda konuşan Vali Demirtaş, yeni eğitim ve öğretim yılının en huzurlu bir şekilde geçmesi için gerekli tüm hassasiyeti göstermeye devam edeceklerini söyledi.

 Önümüzdeki Pazartesi günü ülke genelinde 20 milyon civarında, Adana'da ise 500 bine yakın öğrencinin, ilk zilin çalmasıyla birlikte okulu, arkadaşları ve öğretmenleriyle buluşacağını belirten Vali Demirtaş, "Evlatlarımızı 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine kilitleyerek, süratimizi artırmalıyız. İlk olarak 2023 Eğitim Vizyon Belgesi kapsamında kentimiz özelinde eğitim camiamızın tüm paydaşlarıyla birlikte ülkemizin ve milletimizin vizyon projelerine katkı sağlayacak çalışmaları hayata geçirmeliyiz. Eğitim kalitesi ve niteliğini artırarak gençlerimizin, çocuklarımızın sosyal, kültürel ve sportif yönlerinin geliştirilmesini sağlamalıyız. Ben de bu bağlamda ilimiz genelinde eğitim altyapısının geliştirilmesine dair tüm çalışmaları yakından takip ediyorum" diye konuştu.

Adana akademik başarıda çok gerilerde
 Üzerinde durulması gereken konuların en başında akademik başarının geldiğini kaydeden Vali Demirtaş, Adana'nın bu anlamda olması gerekenden çok gerilerde olduğunu ve bu konuda tüm paydaşların şapkasını önüne koyarak düşünmesi gerektiğini söyledi. Vali Demirtaş, hedeflerinin her alanda olduğu gibi eğitimin tüm parametrelerinde de Adana'yı plakası gibi bir numaraya taşımak olduğunu ifade ederek, akademik başarının yükseltilmesi konusunda yapılması gerekenlerin acilen hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Suriyeli sığınmacılarla ilgili yürütülen eğitim faaliyetlerinin üzerinde dikkatle durulması gereken alanlardan biri olduğuna dikkat çeken Vali Demirtaş, Suriye'de yaşanan insanlık dramından kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli çocukların, eğitimleriyle ilgili gereken duyarlılığın gösterilmesi gerektiğini dile getirdi.

 "Okulun ilk ders zili sıfır sorunla çalınmalı"
Okul temsilcilerine öğrencilerin ve okul güvenliğinin sağlanması için bir dizi talimat veren Vali Demirtaş, eğitimde hedeflenen amaçların gerçekleştirilmesinin, okulun en iyi şekilde yönetilmesine bağlı olduğunu söyledi. Eğitim yöneticilerinin en temel görevinin, okulunun ilk ders zilini sıfır sorunla çalmak olduğunu kaydeden Vali Demirtaş, "Bunun için yapılacak ilk iş, görev yaptığınız okulun fiziki sorunlarını gidermektir. Şayet okulunuzda tadilat ve onarım yapılıyorsa, üst amirlerinizle görüşerek bu işlerin bir an önce tamamlanmasını sağlayın. Ayrıca okul kantinlerinin hijyenik olmasına, kantinlerde satılması uygun olan ürünlerin satışının yapılmasına dikkat edin" diye konuştu. 
 Okul çevresinde güvenlik tedbirlerine dikkat
 Okul çevresinde alınması gereken güvenlik tedbirleriyle ilgili bilgiler de aktaran Vali Demirtaş, okul yöneticilerini uyuşturucu madde satışı ve kullanımı konusunda dikkatli olmaya davet ederek, şunları söyledi:
 "Okul çevresinde şayet metruk bir bina bulunuyorsa mutlaka belediyeye ve emniyete bildirin. Birinci amacımız, öğrencilerimizin uyuşturucu madde ile hiçbir şekilde tanışmamasıdır. İkincisi, uyuşturucu maddenin bırakın okulun içi ve çevresi, semtinize dahi uğramamasıdır. Bunun için öğrencilerinizle, velilerinizle, rehber öğretmenlerinizle, narkotik ve toplum destekli polislerimizle, muhtarlarımızla irtibatlı bir biçimde çalışınız. Ayrıca terör örgütleri ve illegal örgütlerle mücadelemiz devam etmektedir. Bu örgütlerin kendilerine eleman devşirmeye çalıştıkları alanların başında eğitim kurumları gelmektedir. Bu sebeple terör örgütlerinin bu çirkin planını bertaraf etmek adına okul, veli ve öğrenci işbirliğini güçlendirerek, yavrularımızı terörün ve illegal örgütlerinin kucağına bırakmamalısınız." 

 "Lüks olanla acil olan birbirinden ayrılmalı"
Adana Valisi Mahmut Demirtaş, okul ziyaretleri esnasında okul müdürü ve müdür yardımcısı odalarının ihtişamına şahit olduğunu belirterek, yöneticilerin acil olanla lüks olanı birbirinden ayırmaları gerektiğini ve lükse kaçmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun ise yeni eğitim ve öğretim yılının öğrencilere, Adana'ya ve Türkiye'ye hayırlı olması dileğinde bulunarak, "2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında bin 466 kurum, 31 bin 744 öğretmenimiz, 484 bin öğrencimizle başlıyoruz. Bu yıl temel eğitimden, orta öğretime geçiş sürecinde ise yüzde 95 civarında yerleştirme sağlandığını da belirtmek istiyorum" diye konuştu.

 Toplantıya İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Vali Yardımcıları Mustafa Yavuz, Murat Süzen, ilçe kaymakamları, ilçe ve şube müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve okul aile birliği başkanları katıldı.
Bu haber 1768 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

ali tarafından 06.09.2019 18:48:46 tarihinde yazılmış
sayın valim bizler suriyeli sığınmacıları istemiyoruz çoğunun annesi babası veya aile bireyleri memleketinde bunların hiç biri iyi niyetli değiller ülkemizde ve şehrimizde bulunmaları doğru olmadığı gibi eğitimde ve sağlıkta ayrıcalıklı olmalarını asla kabullenmiyoruz lütfen duygularımı açıkça yazmayı bir ukalalık olarak görmeyin ülkesi ve ailesi için mücadele etsinler çünkü hepsi kayıtdışı çalışıyor du ülkeye zarar veriyorlar

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Siyasiler ve Yalan
YAZARLAR
Elif NİSA

Yüksel MERT

Metin DOĞRUYOL
Metin DOĞRUYOL
Korona Virüs Afişlerde

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Pozitivizm ve Dindarlar

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
4094
Bugün Gelen: 
69906
Toplam Ziyaretçi: 
335256109


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.