23:19:18 / 08.08.2020 
Silahlı yaralamaya 3 tutuklama   |   Adana'da kaçak akaryakıt baskını   |   Bozdurduğu 6 bin doları çaldırdı   |   İş makinası uçuruma yuvarlandı   |   Polis, boğulmalara karşı uyardı   |   Terlikli kapkaççı tutuklandı   |   Başkan Çay'dan o haberlere tepki   |   Altın 'altın çağını' yaşıyor   |   Konut kredisi faizleri yükseltildi   |   Adana'da pkk operasyonu   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Dolmuşta feci ölüm
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Erdoğan, Adanalılara seslendi
İşte Adana'nın milletvekilleri
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
Adana'da evleri su bastı
 ÇOK YORUMLANAN
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
İşçiye maaş yok festivale para çok
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
ASKİ'de işten çıkartmalar tartışılıyor

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
BAŞKAN KARALAR HACİZ SONRASI KONUŞTU
10.07.2020

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, alacağı olan firmaya ilk 6 ayda 6 milyon 400 bin lira ödediklerini söyledi
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, belediyenin borcundan dolayı makam odasındaki eşyaların haczedilmesiyle ilgili, "2016 yılında bir iş adamı, bir ürün satıp ödenmesi için de 3-4 sene beklemişse değerinin ne kadar üzerine sattığını ben kamuoyunun takdirine sunuyorum. Firmaya ilk 6 ayda 6 milyon 400 bin lira ödedik. 5 milyon 800 bin lira alacağı var. Genel olarak sahada olduğum için odaya ihtiyacım yok. Bizim işimiz şikayet değil. Bunların hepsini aşacağız" dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden 2016 yılında kilit parke taşı döşeme ihalesinden alacağını tahsil edemeyen şirket belediyeyi icraya verdi. Borcun tamamı ödenmeyince icra görevlileri öğlen saatlerinde belediyeye gelerek Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın makam odasındaki mobilyaları haczetti. Eşyaları icra müdürü ile birlikte gelen hamallar iki kamyonetle taşıdı.
Haciz işleminden sonra Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Makam odasına ihtiyacı olmadığını söyleyen Karalar, “Odada oturan, odada vakit geçiren bir yönetici olmadım hiçbir zaman. Genel olarak sahada olduğum için odaya ihtiyacım yok. Aydın Prefabrik sahibi malum Ceyhan davasından önceki dönem Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile birlikte yargılanan, 5 yıl hapis cezası alıp geri dönen ve tekrar rüşvet verme- alma, ihaleye fesat karıştırma suçundan yargılanıyor. Bu davayı Türkiye’de bilmeyen kalmadı. Sonuçlarını yargıdan bekliyoruz. Ceyhan’da bir parke işi olmuştu ve çok tartışılan bir iştir. Yapılmadığı iddia edilen, yapılmadığı halde para ödenen bir iştir o. Ben bilirkişi raporunu okudum. Raporda ise ‘Bu iş yapılmamıştır ve iş yapılmadığı halde para ödenmiştir’ deniliyor. O şahıs bizi hacizle karşı karşıya bıraktı. Yaklaşık 30 milyon liraya yakın Adana Büyükşehir Belediyesi'nde iş yapmış bu firma. 20 milyona yakında belediye para ödemiş bu firmaya. Sadece 2020 yılında 6 milyon 400 bin lira önceden yapılan protokoller için ödeme yaptık bu güç koşullarda. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ne kadar çıkmazda olduğunu herkes biliyor. Firmanın toplam alacağı 5 milyon 800 bin lira” diye konuştu.

“Teftiş kurulu inceleme yapıyor”
Firma hakkında çok sayıda iddiada olduğunu ve teftiş kurulunun incelediğini kaydeden Başkan Karalar, “Bu arkadaş bize hem parke veriyor hem de parke döşüyor. Öyle almış ihaleyi. İddialar ise şu yönde. Bize sattığı parkeleri diğer işlerde tekrar kullanıyor ve fazla fatura kestiği yönünde. Şu anda bu teftiş kurulu konusu. Teftiş kurulu bu konuyu tam bitirmedi. Bu 2016 yılının mevzusu. 2016’dan buraya gelen bir alacak. Ben buradan o alacaklıya soruyorum. 2016-2017-2018 yıllarında aklın neredeydi. Eğer sen yaptığın işle ilgili 4 yıl bekleyebiliyorsan yaptığın işin maliyet değerinin ne kadar üzerinde yaptın” ifadelerini kullandı.

"Bizi çalıştırmamaya kimsenin gücü yetmeyecek"
Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 4 yılda borcunun 3 milyar artıp 4,5 milyar liraya ulaştığını vurgulayan Karalar, daha sonra şunları söyledi:
“Ben şimdi anlıyorum Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 4 yılda borcu 3 milyar artıp 4,5 milyar liraya ulaşmış ve 100 milyon sabit geliri olan belediye nasıl her ay 160 milyon gider yapmış. Her ay 59-60 milyon açık veren bir belediye teslim aldık. Ben şikayet etmiyorum. Benim işim şikayet değil. Allah’ın izniyle burayı çalışabilir hale getireceğiz. Bu 6 ayda o firmaya 6 milyon 400 bin lira para ödemişiz ve ödemeye devam ediyoruz. Ben kamuoyunun takdirine bunu sunuyorum. Bu kardeşiniz bunların hepsinin üstesinden gelecektir. 2016 yılından alacağı olan bir kişiye 6 ayda 6 milyon 400 bin lira ödeme bunun bir kanıtıdır. Bizi çalıştırmamaya çalışan kim olursa olsun hiçbirinin bizi çalıştırmamaya gücü yetmeyecektir.”

“Kamuoyunun takdirine sunuyorum”
Alacaklı firmanın yaklaşık 4 yıldır alacağını beklediğini, ürünleri değerinin üzerinde sattığını ve muvazaalı bir alacak olduğunu söyleyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Bizim için her yer çalışma odası. Odaya ihtiyacımız yok. Sekizinci katta bir makam odamız daha var oranında hacizli olduğu söyleniyor. Sonuç itibariyle biz o şahsa ödeme yapıyoruz ve 5 milyon 800 bin lira alacağı kalıyor. Çok net söylüyorum muvazaalı bir alacak bu. Yapılan işlerin yüzde 90’ı da böyle. Yoksa bir şehrin 3 yılda borcu bu kadar artmaz. 3 milyar diyorsunuz dile kolay. Geliri 100 milyon olan bir belediyenin borcu geliri kadar her yıl artamaz. Bizim işimiz şikayet değil. Bunların hepsini aşacağız. 2016’da bir iş adamı, bir ürün satıp ödenmesi için de 3-4 sene beklemişse değerinin ne kadar üzerine sattığını ben kamuoyunun takdirine sunuyorum” şeklinde konuştu.
Bu haber 5771 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Adanalı tarafından 19.07.2020 23:57:37 tarihinde yazılmış
Seçimlerden önce Adana gibi başkan diyordu afişlerde ... Adana'nın itibarı belediye başkanlığı makam odasına haciz getirilerek iyice indi... Bunlar hep ucuz numaralar... Yersen tabi... Adana'ya geldiğinden beri hiç bir şey yapmamış ( Gerekçesiz yere Aski ve Büyükşehir'den bankamatikçi kılıfı adı altında işine gidip gelen ve seçimde de kendisine oy veren işçileri işten çıkartmaktan başka... ) boş , samimiyetsiz bir adam... bakalım millet ittifakında sana oy vermiş hdpkk'lıları ne zaman işe alacan izlemedeyiz... Heralde hdpkk'lıları işe almadan önce gene bir 3-5 bin işçinin gerekçesiz içine son verir ondan sonra da hdpkk'lıları işe alırsınız Aski ve Büyükşehirde... Hdpkk'lıların bir kısmına da büyükşehirde ve aski'de daire başkanlığı verirsiniz artık... Fox tv'de yayına çıkıyor Adana'da insanlar aç aç diyor sonra da işine gidip gelen insanları bankamatikçi kılıf altında işten çıkarıyor.. Hadi Adanaya olmayan sahra hastanesini yapılmış gibi yutturmaya çalıştın , koca 83 milyonluk Türkiyeye nasıl yutturacan ortada olmayan sahra hastanesini... Sağlık Bakanlığından görevliler gelip fuar alanında burası hastane olmaya uygun değildir diye tutanak tutup fuar alanını mühürlediklerinde madem savunuyordun fuar alanına yaptığın sahra hastanesini , neden bakanlıktan gelen görevliller millete yutturmaya çalıştığın sahra hastanesini incelerken orda değildin ey Zeydan Karalar... Nedeni ortada bir sahra hastanesi yoktu ve sende bunu bildiğin için yutturmaya çalıştığın sahra hastanesi bakanlıkça denetlenip hastanenin olmadığına ilişkin tutanak tutulup fuar alanı mühürlenirken rezil olmamak için orada değildin...İnsanların gözünün içine baka baka yalan söyle ondan sonrada çıkıp özür dileme...Özür dilesen en azından kandırılan insanlar seni takdir ederdi... Adana'da chp'ye bir daha kesinlikle ne yerel seçimde ne de genel seçimde oy vermiyecez kimi aday yaparsa yapsın....

H.Mehmet Öztürk tarafından 13.07.2020 18:05:11 tarihinde yazılmış
Yanındayız Başkan.

skandal tarafından 13.07.2020 13:04:05 tarihinde yazılmış
Biz Zeydan'ı Seyhan'dan tanıyoruz, afiş,reklam, konser, festival, polemik belediyeciliği.

Fatih tarafından 13.07.2020 02:03:26 tarihinde yazılmış
Ya firma aptalmı esyaları haczetsin bence hizmet beklemeyin senaryosu.. Sende beceremedin sn. Karalar

Adana tarafından 13.07.2020 00:06:59 tarihinde yazılmış
Bence paramız yok deyip mağdur edebiyatı yapıyor... Zaten geldiğinden beri Büyükşehir ve Aski'den gerekçesiz işine gidip gelen insanları işten çıkarmak dışında kayda değer birşey yapmadı... Adana'da Şubatta sel olduğunda çizmelerini giyip vatandaş gibi gezmişti... o kadar.... yine gerekçesiz olarak aski ve büyükşehirde bir sürü işçinin işine son verilecek onun nedeni oluşturulmaya çalışışıyor.... Binlerce işçi gerekçesiz çıkarıldıktan sonra Bak benim makam odamı bile ödeyemediğimiz borçlar yüzünden haciz ettiler diyecek... Sonra da Ocak ayında belediye ve aski'ye oylarını alarak büyükşehir belediyesini kazandığı hdp ve Amerikan gladyosunun partisi iyi partinin söylediği bir sürü işçiyi işe alacak... Alınacak işçilere haber gitmiştir , hazırlanın diye... Ha bir de kendi arap alevisi adamlarını getirir önemli yerlere de ... Bir sürü işçi çıkarılacak ...Yerel ve genel seçimde kesinlikle bir daha chp'ye oy vermiyecez...

Nadir tarafından 12.07.2020 16:50:18 tarihinde yazılmış
Evet Düpedüz Senarto.. AKP+MHP ve HDP nin senaryosu bu.. Bay Başkan Sen hala Şaban ACARI ve sülalesini Orada tut.. Sana Atacakları kazığın büyü heybedee

Mehmet tarafından 12.07.2020 14:36:45 tarihinde yazılmış
Dupeduz senaryooooooo

Şaban tarafından 11.07.2020 23:36:30 tarihinde yazılmış
Bu insanlar bu kadar cahil görüyorsunuz demekki 2 masayla borç ödendi öylemi belediyenin gelirine el koyarlar masayla borç ödenmez başka inandırıcı şeylerle uğraşın belediyeye borçlanma yetkisi verildi bitmiş köprüyü tamamlamadı be 2 seneye yaklaştı bu zaman da ne yaptı acaba

Şaban tarafından 11.07.2020 23:35:18 tarihinde yazılmış
Yorumun yayınlacagını sanmıyorum çünkü işinize gelmez

tarafından 11.07.2020 14:26:59 tarihinde yazılmış
Bile bile geldin talip oldun başkanliga odaya ihtiyaçi yokmuş sana verilen para haram zikim olsun

tarafından 11.07.2020 14:23:59 tarihinde yazılmış
Türkiye’ye malamet etin Adana’yı koltuğa sahip çikamiyor Belediye yönetecek

tarafından 11.07.2020 14:22:28 tarihinde yazılmış
Yuhhhhhhhhhhhhh adananin yüz karasi

kürşat tarafından 11.07.2020 11:14:23 tarihinde yazılmış
valla onu bunu bilmem sözlü başkan adam gibi adam yer içer gezer eder helal olsun bu ülkeye onun gibileri lazım hizmet ne ki yapılır yandaşlar kandaşlar kardaşlar yesin içsin servet edinsin önemli olan o ne olmuş makam odası gidince o ne ki altı üstü koltuk boş ver o koltukları sözlü yine yeniler rahat ol yandaşları kardaşları götürdaşları aç kurt lar bekler...

Vatandaş tarafından 11.07.2020 11:05:47 tarihinde yazılmış
Sn.karalar hep ağlıyorsun.

Kubdet kılınç tarafından 11.07.2020 07:52:44 tarihinde yazılmış
Yeye bitmez belediyeymiş adana belediyesi 5 yıl yediler bir odacı özel kalem memur sonra müdür sonra daire başkanınvr kral hayat ve adananın her yeri parke döşe döşe bitmez villa residans ve yat kalk yaf ben milliyetçiyim de siz nasıl bir milliyetçisiniz bu kutlu dava MHP nin adımı adanada bitirdiniz yazıklar oldun size...

Erkan Adanalı tarafından 10.07.2020 23:34:55 tarihinde yazılmış
Sayın başkan madem öyle rezil olmak için mi bu makama geldin ne personelin nede siz ve kadromuz nerede ve ne iş yapıyoruz ortada biseyyok sende geldiğin gibi gidecen ama olan Adana'ya adanalilara olacak

BACANAK tarafından 10.07.2020 23:03:11 tarihinde yazılmış
Bacanak sen bu kafayla devam et. Belediye hala sözlünün belediyesi. Belediye sözlünün uyuyan hücreleriyle dolu. Sözleşmeli personelin alayının iş sözleşmesini iptal et.

Serhat tarafından 10.07.2020 18:17:45 tarihinde yazılmış
İlk kez aynı fikirdeyiz Başkan... Adana yı kimin yönettiği belli değil bu durumda oda olmuş olmamış sorun olmaz.. Makam aracını da SAT gereği yok Avrupa daki sosyalist ler gibi bisiklet ile gez Adananın içler acısı halini GÖR..

Nadir tarafından 10.07.2020 18:05:53 tarihinde yazılmış
Bay BAŞKAN.. Odaya arabaya ne ihtiya.. Sen oda istemiyorsun makam istemiyorsun ama .. O borcu yapanlar saltanat sürmekte.. Bence kapısını da gönder onlaraa.. açık kalsınn

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Siyasiler ve Yalan
YAZARLAR
Elif NİSA

Yüksel MERT

Metin DOĞRUYOL
Metin DOĞRUYOL
Korona Virüs Afişlerde

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Pozitivizm ve Dindarlar

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
2395
Bugün Gelen: 
52889
Toplam Ziyaretçi: 
335309278


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.