20:29:52 / 04.08.2020 
Nüfusta DGS mesaisi   |   Adana'da maske denetimi   |   Yasak tabelasının altında yüzüyorlar   |   Pozantı gurur gününe hazır   |   Kasaplar Odası'ndan 'kıyma' operasyonu   |   Bakkalı vurup soydular   |   Adana'da kuyu faciası   |   Adana'da kaçak içki operasyonu   |   Sokak ortasında silahlı saldırı   |   Eve benzin döküp yaktılar   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Dolmuşta feci ölüm
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Erdoğan, Adanalılara seslendi
İşte Adana'nın milletvekilleri
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
Adana'da evleri su bastı
 ÇOK YORUMLANAN
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
İşçiye maaş yok festivale para çok
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
ASKİ'de işten çıkartmalar tartışılıyor

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
Elif NİSA
İbret Verici İşaretler
Elif NİSA   -    [email protected]

"Sizin yaratılışınızda ve (Allah'ın) yeryüzünde yaydığı canlılarda, kesin olarak inanan bir toplum için ibret verici işaretler vardır." (Casiye Suresi, 4)

 

Evrimcilere göre şuursuz atomlar milyonlarca yıl önce çok az araç-gereç, sınırlı olanak ve yalnızca eldeki malzemeleri kullanarak göz, kulak, burun, doku, tat gibi mekanizmalar geliştirmişlerdir. Ancak yine evrimci teze göre zamanla çok daha gelişmiş olmalarına rağmen, insanlar halen aynı kalitede görüntü ve ses üreten cihazları, son derece gelişmiş teknolojik imkân, ekip ve bilgi birikimi ile dahi geliştirememişlerdir. Görüldüğü gibi bu tez kendi içinde bir çelişkidir.

 

Vücudumuzdaki 209 kemiğin, 600 kasın, 10.000 işitme siniri ağı, 2 milyon optik sinir ağı, 100 milyar sinir hücresi, 100.000 kilometre uzunluğundaki damarlar ve 100 trilyon hücrenin plânları tek bir hücremizin DNA'sında mevcuttur. Bu muazzam bilginin, evrimin iddia ettiği gibi tesadüfler sonucunda oluştuğuna inanmak açıkça akla aykırıdır.

 

Evrimciler, anlamsızlığı sebebiyle ‘tesadüf’ kelimesi yerine zaman zaman, ‘Nedensellikli Rastlantısal Buluşma’, Evrilmiş Rastlantısal İzdüşüm’, ‘Ontik Rastlantının Belirlenimsizlik Etkisi’, ‘Vital Karmaşıklığın Rastlantısal Oluşumu’, ‘Rastgele Kalıtımsal Sürüklenme’, ‘Epistemik Nedensel Rastlantı’, ‘Random Process’, ‘Olasılıklardan Doğan Tesadüfler’, ‘Doğanın Kendinde Olan Rastlaşmaların Bir Yansıması’, ‘Kendiliğindenlik’, ‘Ereksel Rastlantıların Ardarda Yığılması’ gibi çok daha anlamsız terimler kullanırlar. Ki bu ifadelerin özü de Darwinizm’in ilahı olan ‘tesadüf’tür.

Bakınız, her saniye, vücudumuzda 20 trilyar metabolik reaksiyon gerçekleşir. Bu tesadüf ile izah edilebilir mi?

 

Bir bebeğin ilk oluşumundan son oluşumuna kadar ağırlığı 6 milyar kat artar. Bu tesadüf ile izah edilebilir mi?

 

DNA’mızdaki kodlar ard arda sıralandığında Güneş’e 600 kez gidip gelinebilecek bir uzunluk oluşur. Bu tesadüf ile izah edilebilir mi?

 

Günde yaklaşık 200 gram kas ve doku hücresi yenilenir. Bunu sağlamak için vücudumuzda her dakika 200 milyon hücre yaratılır ve ölmüş hücrelerle yer değiştirir. Bu tesadüf ile izah edilebilir mi?

Alyuvar hücreleri tek bir kan damlasına 250 milyon tane sığacak kadar küçük boyutlardadır. Bu tesadüf ile izah edilebilir mi?

İnsan gözü 576 megapikseldir ve göz merceği 2000 ince doku tabakasından oluşur. Bu tesadüf ile izah edilebilir mi?

Damarlarımızın toplam uzunluğu 100.000 kilometreden fazladır. Bu tesadüf ile izah edilebilir mi?

Sinir sistemimizde 15 milyar nöron vardır ve bunların 10 milyarı beyindedir. Bu tesadüf ile izah edilebilir mi?

İnsan vücudundaki her bir böbrekte 1 milyon 250 bin nefron (süzme kanalları) vardır. Bunları yan yana getirip ölçsek 80 kilometrelik bir uzunluğu buluruz. Bu tesadüf ile izah edilebilir mi?

Sinir sistemimiz içindeki dalgaların hızı saniyede 110 metreyi bulur. Bu tesadüf ile izah edilebilir mi?

Çok açıktır ki, bilime rağmen körü körüne savunulan evrim teorisi insanlıkla alay eden, onları adeta çocuk kandırır gibi kandırdığını zanneden bir ideolojidir. Tesadüfün ilahi bir akıl gibi sunulduğu bu düşüncede tesadüf, dünyadaki bütün insanların aklından daha çok akla sahip muazzam bir deha olarak gösterilir.

 

Önyargısız, hiçbir ideolojinin etkisi altında kalmadan, sadece aklını ve mantığını kullanan her insan, bilim ve uygarlıktan uzak toplumların hurafeleri gibi zaman ve tesadüf ilâhlarının tüm kâinatı oluşturduğunu savunan Darwinizm’in, inanılması imkânsız bir iddia olduğunu kolaylıkla anlar.


Kendilerini tesadüf çıkmazının içine sokarak, çevrelerindeki yaratılış kanıtlarını görmezden gelenlerin, kendilerini ve yaşadıkları kâinatı yaratan Yüce Allah'ın apaçık olan varlığını kabul etmemek için ne tür bir mantık bozukluğu içinde oldukları çok açıktır.

Ve… Vücudumuzdaki enzimler olmasaydı bu yazıyı 40 senede okuyacağınızı biliyor muydunuz?

 

Bu yazı 573 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır
 
Yazarın Daha Önceki Yazıları

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nadir tarafından 19.07.2019 05:52:39 tarihinde yazılmış
Sonuçç.. Darvinizm safsatasına gömülü kalan mı var hala?? Yoksa.. milletin %95 ini imamhatip mezunu boş lakırdı kafalı yapıp deist ateist vs yapan sisteme hizmetin bir işinin bir parçası mı.. Millet füze elektromanyetik alanlı itme gücüne sahip silahlar cihazlarla uğraşırken... pozantıda okçuluk eğitimi ve müsabakası veren guruhun su taşıyıcılarından mısınız..

Siyah beyaz tarafından 15.07.2019 19:59:21 tarihinde yazılmış
Karışmayın kıza yazsın işte zaman geçer

mdp tarafından 04.07.2019 10:09:15 tarihinde yazılmış
hangi kısmı için cevap yazayaım diye düşünürken tamamına yazmam gerektiğine karar verdim ki bu da olacak iş değil. kısaca şöyle diyeyim: yazdıklarınızın içinde en fazla %10 luk bir kısım doğru. bir düşünceyi ya da ideolojiyi eleştirirken zahmet olmazsa bir de karşı tarafın kaynaklarına göz atın. sadece işinize gelen yayınlara bakarsanız böyle olmayacak şeyler yazarsınız. gelelim TESADÜF olayına. haklısınız, canlılık gibi inanılmaz bir olayın tesadüf ile açıklanması çok zor. peki ya dinlerin savunduğu ve bundan çok daha imkansız olan durumlara ne demeli? misal, yaratıcının ortaya çıkışı? canlıların kendiliğinden olması imkansızken yaratıcı gibi sonsuz güçte bir varlık nasıl oluyor da kendiliğinden ortaya çıkıyor, bu çok çok çok daha zor bir şey değil mi?

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Siyasiler ve Yalan
YAZARLAR
Yüksel MERT

Elif NİSA

Metin DOĞRUYOL
Metin DOĞRUYOL
Korona Virüs Afişlerde

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Pozitivizm ve Dindarlar

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
1713
Bugün Gelen: 
70861
Toplam Ziyaretçi: 
335012462


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.