10:54:15 / 29.09.2020 
Memur-Sen'den Azerbaycan'a destek   |   '1.5 Adana' TUBİTAK yarışmasında 2 .oldu   |   Adana’ya Tekstilkent Sitesi   |   Pozitif Taksi görevde   |   Adana'da şok uygulamalar   |   Kaptı kaçtı tutuklandı   |   Apartman dairesine kumar baskını   |   Kavga ettiği kişiyi bıçakladı   |   Ankaraspor: 1 - Adana Demirspor: 3   |   Doğa ve hayvanlar polise emanet   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Dolmuşta feci ölüm
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Erdoğan, Adanalılara seslendi
İşte Adana'nın milletvekilleri
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
ÇÜ'nün '3 Teker'ine ödül
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
 ÇOK YORUMLANAN
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
İşçiye maaş yok festivale para çok
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Bitmeyen köprüye yeni kaynak

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
Elif NİSA
Kiminle Savaşınız?
Elif NİSA   -    [email protected]

Hafta içi HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Meclis'te çok tepki çeken bir açıklama yaptı. ‘HDP kapatılsın’ kampanyalarından söz ederek, "Ben demokratik mücadeleyi, parlamenter sistemi, insanlarımızın iradesini, bu mücadeleyi tercih ederek, bizler, her birimiz buraya geldik. İsteseydik dağa gitmeye engel mi var bize? Gidip savaşamaz mıydık? Dağı tercih edemez miydik?" ifadelerini kullandı.

 

Bu, zihnen dağda olduklarının itiraflarından biriydi. Dağa gidip kiminle savaşacaklarını sormanın anlamı yoktu, cevap zaten ortada değil miydi?

 

Diğer taraftan HDP’nin ABD temsilcisi Giran Özcan, ABD’de The National Interest’te birkaç yıl önce yazdığı bir makalede, ABD’nin PKK’ya bir güvenlik problemi olarak bakmamasını, örgütle politik ilişki kurması gerektiğini hatta PKK’nın ABD tarafından tanınmasını önerecek kadar ileri gitmişti.

 

G. Özcan, birkaç gün önce “PKK'ya terör örgütü diyebiliyor musunuz?" sorusuna verdiği cevapla kendisinin ve partisinin teröre desteğini bir kez daha gözler önüne serdi. PKK'nın terör örgütü olmadığını, politik bir hareket olduğunu iddia etti.

 

Bu ülkede Kürt sorunu değil terör sorunu vardır; PKK sorunu vardır. HDP sorunu vardır. 7 Haziran’da 100’e yakın milletvekili ile Meclis’e gönderildiler. Ancak sırtlarını Türkiye Cumhuriyeti’ne değil, PKK’ya, YPG’ye dayadılar.

 

“Var” diyelim; olan ‘Kürt sorunu’nu sivil Kürt kardeşlerimizi katlederek mi çözecekler bunlar? Senelerdir Kürt-Türk, genç-yaşlı, bebek, doktor, öğretmen, işçi ayırt etmeden katletti kalleş PKK. Daha bu hafta Silopi'de evine ekmek götürme çabasındaki 4 işçi kardeşimizi şehit etti. Yine hem Türk, hem Kürt çocuklarını yetim bıraktı.

 

Silahların bırakılması, anaların ağlamaması için yapılan çözüm süreci ile o dönem önemli bir risk alınmıştı. Öncelikli olarak barış denenmeliydi; gerekliydi, yapıldı. O verilen son fırsattı. Fırsatı değerlendirmediler, sabote ettiler. Hain saldırıları sürdürdüler. “Öcalan cezaevinde olduğu sürece PKK silah bırakmayacak” dediler… Artık devletimiz/askerimiz gerekeni yapıyor.

 

Son bir haftadır halkımızın ve sınırlarımızın güvenliğini tehdit eden PKK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirmek için Hava Kuvvetleri, ateş destek vasıtaları, ATAK Helikopterleri, İHA ve SİHA’lar ile uluslararası hukuktan doğan meşru müdafaa haklarımız çerçevesinde operasyonlar sürüyor. Önce Kuzey Irak’taki terör yuvalarının F-16 ve SİHA’larla yerle bir edildiği Pençe-Kartal, 48 saat sonra ise komando birliklerinin de katılımıyla Pençe-Kaplan harekâtı… 40 yıldır enerjimizi emen, ülkemizi istikrarsızlaştırmakla görevli terör örgütü PKK'yı bitirme operasyonları ile terörün kökü kazınıyor.

 

Kürt sorununun bundan 15 yıl önce demokrasi ve eşit yurttaşlık sorunu olarak izah edilmesi makuldü. Ancak Kürtler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlık döneminden başlayarak attığı adımlarla, bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı oldular. PKK ve sevicilerinin tahammül edemediği de budur.

 

Tam da bugün, “Kürt sorunu” söylemi hezeyandır. Sorun, Kürt sorunu değil terör sorunudur. Ve bu sorun “PKK terör örgütüdür” diyemeyen ama “HDP bir Öcalan projesidir”, “"PKK değil Türk Devleti silah bırakacak", "Daha Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz”, “Kürdistan’da kazanacağız”, “PKK sizi tükürüğüyle boğar”, “Biz sırtımızı YPG/PYD’ye dayadık”, “PKK terör örgütü değildir”, “Oy verirken aklınıza Öcalan gelsin”, ““Kürt sorunu devam ettikçe gerillaya katılım da olacak, çatışma da olacak, savaş da olacak”, “HDP fikriyatının büyük emektarı sayın Abdullah Öcalan", "Barışın yolu açılacaksa Öcalan mutlaka bu yolun ışığı olarak en önemli rolü üstlenecektir" diyen kimi HDP’li siyasetçiler ile, onların çizgisini beğenenleri ile, PKK yancıları ve yardakçıları ile, ve sevicileri ile çözülmez. Ki zaten onların Kürt sorunu gibi bir problemi ve derdi de yok.

Gazeteci Nedim Şener'in bir yazısında söz ettiği gibi, "6 milyon seçmen, yaşadıkları sorunlarla ilgili çözüm olarak onlara oy veriyor. Onlar ise demokratik sistem içinde kendilerine oy verenlerin değil, teröristlerin sözcülüğünü yapıyor."

 

PKK, ‘Kürt milliyetçisi gerilla örgütü’ gibi gösterilmeye çalışılsa da, amacı demokrat ve özgür bir bölge oluşturmak değil, ülkeyi parçalayacak bir tuzağa sürüklemek olan komünist bir terör örgütüdür.

 

Komünizm, 20. yüzyıla damgasını vurmuş, insanlığa zulüm, kan, gözyaşı ve acılar yaşatmış bir ideolojidir. Geçtiğimiz yüzyılda 120 milyon insan komünizm nedeniyle öldürülmüştür. Bu soğuk, katı ideolojinin insanlığa verdiği zararın boyutlarını ürkütücüdür. PKK’nın ülkemizin doğusunda öngördüğü korku yapılanması da yıllarca bu olmuştur.

 

Kürt kardeşlerimiz üzerinde sürekli sinsi oyunlar oynanıyor. Geçtiğimiz hafta bu ülkenin bazı muhalefet milletvekillerinin de içinde bulunduğu sosyal medya hesaplarınca dolaşıma sokulan, ‘Kürtçe şarkı dinlediği için öldürülen genç’ yalanı da, yıllardır söylenen “Kürdün Kürtten başka dostu yoktur” sözü de fitne amaçlı. Bu ülkede hepimiz birbirimize Allah’ın emanetiyiz. Kürtler de, Lâzlar da, Çerkesler de; tek bir milletiz. Fitneyi görmeli, provokasyonlara aldanmamalıyız.

 

Kürt vatandaşlarımızla diğer vatandaşlarımızı düşman etmeye yönelik oynanan oyuna gelmeyelim. Kin, nefret ve öfkeyi hâkim kılmayı amaçlayanların sinsi oyununu gerçekleri anlatarak, dostluk, kardeşlik, birlik, sevgi, saygı ve güzel ahlâkı yaygınlaştırarak bozalım.   

Bu yazı 1036 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır
 
Yazarın Daha Önceki Yazıları

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumkolog tarafından 29.06.2020 19:53:25 tarihinde yazılmış
Peki parti kapanmasına engel olmak için yasa çıkartıp hedepekaka 'yı , Meclisimize parti diye kim yerleştirdi? Bunlar akape döneminde olmadımı? Suriye ve Irak sınırımıza pyd pekaka terör örgütlerini yerleştirip İncirlik Üssü'nden binlerce yüzbinlerce tır silah mühimmat ilaç gıda ve her türlü bölücü desteği abd israil dingiltere verirken akape neden bunlara engel olmadı neden İncirlik şer fitne Üssü kapatılmadı?

Nadir tarafından 26.06.2020 19:27:06 tarihinde yazılmış
SİYASAL İSLAMIn ÇEVİR KAZI YANMASIN savunma yazısı.. Topunuzun canı cehenneme diyecek birisi elbette çıkacak..

budist tarafından 24.06.2020 23:51:56 tarihinde yazılmış
Hanımefendi yazıda akp döneminde gerçekleşen bir çok vahim olayları eklemeyi unutmuş hatırlatalım .çözüm süreci diyerek bebek katili terör örgütüne karşı ,valilere operasyon yapılmasın talimatları verildi ! Irak'ın kuzeyindeki ikinci israilin BOP un parçası olan Ürdistan bölgesinin elebaşı ,Türk düşmanı Haham barzani ve Türk düşmanı şivan perver ,Diyarbakır meydanlarına getirilip olmayan bir lisan ile "megri megri diye Anırtıldı ! valilerin yaptığı güvenlik toplantısında vatansever subaylarımız il jandarma komutanlarımıza akp den gelen talimat doğrultusunda kesinlikle çatışmaya girmeyin talimatları verildi. siyonist abd nin eski dışişleri bakanı condeliza rice 2001 yılında "22 ülkenin sınırları ve rejimleri değişecek aralarında Türkiye'de var" dedi başkanlık sistemi ilede fiilen bu başarıldı ,ülke ekonomik ve anayasal Çöküşe hızla yol aldı.

M. A tarafından 22.06.2020 21:38:47 tarihinde yazılmış
Kalemine sglik

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Siyasiler ve Yalan
YAZARLAR
Elif NİSA

Yüksel MERT

Metin DOĞRUYOL
Metin DOĞRUYOL
Korona Virüs Afişlerde

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Pozitivizm ve Dindarlar

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
3689
Bugün Gelen: 
37777
Toplam Ziyaretçi: 
339097671


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.